Läti ärgitab elanikke tõsiselt kaaluma reisimist isegi Balti mullis

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Läti piir Autor/allikas: ERR

Arvestades koroonanakkuste kasvu Eestis ja Leedus, tuleb vajadust neisse riikidesse reisida hoolikalt kaaluda ning sinna siiski sõites rakendada kõiki ettevaatusabinõusid, ütles laupäeval BNS-ile Läti haiguste ennetuse ja kontrolli keskuse esindaja Ilze Araja.

Araja rõhutas, et igal juhul tuleb reisimise vajadust tõsiselt kaaluda, sest riskiriikide hulk Euroopas suureneb iga nädalaga.

Naastes Lätti riikidest, kus kumulatiivne haigestumus COVID-19-sse viimase 14 päeva jooksul on enam kui 16 juhtu 100 000 elaniku kohta, tuleb jääda kaheks nädalaks eneseisolatsiooni. Nende riikide nimekirja uuendab keskus igal reedel.

Araja möönis, et see näitaja kasvab ka Läti lähimates naaberriikides – Eestis ja Leedus, mistõttu julgustas ta Läti elanikke reisima pigem kodumaal.

Leedul õnnestus sel reedel veel vältida kõrge riskiga riikide hulka sattumist, sest haigestumus oli seal 15,5 iga 100 000 elaniku kohta. Kuid laupäeval see künnis Euroopa ennetuskeskuse andmeil ületati ning moodustab praegu 16,4 juhtumit 100 000 elaniku kohta. Eestis kasvas haigestumus 11,4-lt kuni 12,5 juhuni.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: