Fotod: Tallinnas toimus Elu marss

Tallinnas toimus pühapäeval abordi vastane ning traditsioonilist perekonda pooldav meeleavaldus.

Osalejad kogunesid Viru väravate juures ning liikusid rongkäigus Vabaduse väljakule.

"Ootame kohale kõiki, kes peavad elu pühaks ja kellele lähevad korda kõik elud, ka sündimata elud ning kes hoolivad Eesti tulevikust," ütlesid korraldajad Facebookis.

Mittetundusühingu Elu Marss korraldatud üritusel läksid inimesed Vabaduse väljakule, skandeerides "Elu on püha".

Üheks esinejaks kutsutud Varro Vooglaid kirjutas sotsiaalmeedias, et kuna marsi eesmärk pole konkreetne, otsustas ta mitte esineda.

Tema sõnul tuleks marsil nõuda abortide riikliku rahastamise lõpetamist. Mitmel pool maailmas korraldatavatel "pro-life" marsside keskne sõnum on, et sündimata lapsi ei tohi tahtlikult tappa.

"Meid on loodud jumala sarnasteks ja iga inimene mis maapeale antakse on vaimne olend ta ei ole mitte lihstalt liha ja see vaim on püha ja seda ei tohi hävitada," ütles üks marsil osaleja Raul Udikas.

MTÜ Elu Marss juht Lydia Hõbesalu ütles, et eesmärk on teadvustada, et iga laps on väärtuslik. "Et loode emaihus ei ole mitte üks rakuke vaid see on juba isiksus, kellesse on kodeeritud elu ja kogu tema saatus," ütles Hõbesalu.

Hõbesalu sõnul ei ole tegemist EKRE ürtiusega. "Isegi meie projekti juht ei ole EKRE liige, aga EKRE lihtsalt oli ainus erakond kes pani oma õla alla," lausus ta.

Marsist võtsid osa EKRE esimees, rahandusminister Martin Helme ja aseesimees, siseminister Mart Helme.

 

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: