Ööpäevaga lisandus kaks uut koroonapositiivset Harjumaale ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1598859360000 | amCalendar}}
Koroonaaeg Jõhvis, silt suletud Jõhvi vallamajal.
Koroonaaeg Jõhvis, silt suletud Jõhvi vallamajal. Autor/allikas: Rene Kundla/ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 228 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest kaks osutus positiivseks. Viimase 14 päeva haigestumusnäit 100 000 elaniku kohta on 13,8.

Rahvastikuregistri andmete kohaselt laekusid mõlemad positiivsed testitulemused Harjumaale, neist üks Tallinna, teatas terviseamet.

Põhja regionaalosakonna jälgitav kolle kasvas kahe inimese võrra

Terviseameti põhja regionaalosakonna jälgimisel on rühmaviisiline haigestumine, millega on nüüdseks seotud kokku kaheksa inimest – 29. ja 30. augusti positiivsete testitulemuste hulgas kaks üritusel viibinud inimest.

Kolle sai alguse 21. augustil Ülemiste Citys peetud klubiüritusel, kus seltskonnaga viibis ka 20. augustil Hispaaniast naasnud inimene. 22. augustil selgus, et Hispaanias käinud inimese koroonaviiruse testi tulemus oli positiivne. Samal päeval võttis terviseameti põhja regionaalosakond ühendust ka temaga samas seltskonnas viibinud lähikontaktsega, kel tuli isolatsiooni jääda.

Praeguseks on koroonaviirus tuvastatud seitsmel lähikontaktsel. Terviseamet on Ülemiste Cityt juhtumist teavitanud.

Terviseamet tuletab meelde, et riskiriigist naastes tuleb kaks nädala isolatsioonis püsida ja oma tervist jälgida. Mistahes seltskondlikel koosviibimistel osalemine pole lubatud. Samuti tuleb püsida isolatsiooni koroonaviiruse testi tulemust oodates – kui tervishoiutöötaja otsustab inimest testida, on selleks olemas ka piisav näidustus.

Tervisameti põhja regionaalosakond jälgib seoses koroonaviirusega ligi 400 inimest, kellest 70 on haigestunud.

Kohtla-Järvel suletakse nädalaks lasteaed ja spordihoone

Esmaspäevast on esialgu nädalaks suletud Kohtla-Järve lasteaed Rukkilill, haigestunud töötaja ja tema lähikontaktsed on kodus ja jäävad jälgimise alla kaheks nädalaks.

Kahe töötaja haigestumine tõttu on nädalaks suletud ka Kohtla-Järve spordikeskuse spordihoone koos basseiniga. Praegu on Järveküla tee 44 asuvas spordihoones ja ujulas ettevalmistusperiood, terviseameti ja Kohtla-Järve linnavalitsuse otsuse kohaselt jäävad haigestunud ja lähikontaktsed koju kaheks nädalaks ning ülejäänud töötajaid nädalaks.

Terviseameti ida regionaalosakonna jälgimisel on enam kui 700 inimest, neist üle 90 on haigestunud. Kokku on regionaalosakonna jälgimisel neli kollet, millest Estonia kaevanduse koldega on seotud 54, Jõhvi Keldri koldega 15, Ojamaa kaevanduse koldega 8 ja nii-öelda "Ühendkuningriigi" koldega kuus inimest.

Haiglaravil üheksa inimest

31. augusti hommiku seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi üheksa inimest, juhitaval hingamisel ei ole ühtegi patsienti. Möödunud ööpäeva jooksul sai haiglast koju üks inimene, koroonaviiruse tõttu vajas hospidaliseerimist üks patsient.

Eestis on kokku tehtud üle 148 000 esmase testi, nendest 2375 ehk 1,6 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: