Pompeo: USA kavatseb suurendada majandussurvet Hiinale

Mike Pompeo.
Mike Pompeo. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

USA kavatseb lähiajal rakendada uusi meetmeid majandusliku surve avaldamiseks Hiinale, ütles teisipäeval välisminister Mike Pompeo intervjuus telekanalile Fox Business.

Pompeo ütles, et eelmiste administratsioonide tegevusetuse tõttu, kuna ei pööratud tähelepanu väljakutsetele Hiina suunalt, kaotati viimase 20 aasta jooksul miljoneid töökohti.

"Me astume neile vastu. President Trump seisab neile vastu igal rindel," ütles välisminister, tuues näitks piirangute kehtestamise Hiina telekomihiiu Huawei tegevusele.

"Nüüd näete veelgi suuremaid jõupingutusi. Ma arvan, et lähipäevil ja -nädalail tehakse avaldused, millest saab selgeks, et USA seisab väga tõsiselt sellele (Hiinale) vastu, ja seda kõike ameerika majanduse hüvanguks," lisas Pompeo.

Pompeo tahab aasta lõpuks sulgeda kõik Konfutsiuse instituudi keskused

Pompeo avaldas teisipäeval lootust, et kõik Konfutsiuse instituudi keskused Ühendriikide ülikoolilinnakutes suletakse selle aasta lõpuks.

"Ma arvan, et kõik hakkavad mõistma ohte, mis on nendega seotud," ütles Pompeo telekanalile Fox News, süüdistades Hiina võimude rahastatavaid hiina keelt ja kultuuri õpetavaid keskuseid "spioonide ja kollaboristide värbamises" USA õppeasutustes.

"Ma arvan, et õppeasutused näevad seda, ja ma loodan, et me sulgeme kõik (Konfutsiuse instituudi) keskused selle aasta lõpuks."

Augustis ütles Pompeo, et Konfutsiuse instituudi juhitavad keskused USA-s organiseerivad Hiina kompartei globaalset propagandat. Välisministeerium nõudis kõikidelt nendelt keskustelt enda registreerimist välisagendina.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: