Venemaa peaminister sõidab neljapäeval Minskisse

Venemaa peaminister Mihhail Mišustin.
Venemaa peaminister Mihhail Mišustin. Autor/allikas: SCANPIX / TASS

Vene peaminister Mihhail Mišustin külastab neljapäeval Valgevenet, kus juba nädalaid avaldatakse meelt president Aleksander Lukašenko vastu.

"Peaminister Mihhail Mišustini visiit Minskisse leiab aset sõna otseses mõttes homme," ütles välisminister Sergei Lavrov kolmapäeval Moskvas Valgevene kolleegiga kohtudes.

Lavrov kinnitas ka, et president Vladimir Putin võõrustab "paari järgmise nädala jooksul" Moskvas Valgevene presidenti.

Lukašenko valimisvõit 9. augustil vallandas Valgevenes protestid valimispettuste vastu, mis autoritaarse presidendi kuuendaks ametiajaks võimule jätsid. 

Lukašenko on keeldunud protestijate nõudele järele andmast ja ametist lahkumast.

Putin toetab Lukašenkot ja on väljendanud võimalust saata Valgevenele sõjalist tuge, kui olukord peaks hakkama kontrolli alt väljuma.

Valgevene on sõltunud aastaid Venemaa odavast naftast ja laenudest. Tõenäoliselt on Mišustini Minski-visiidi peateema edasine majandusabi.

Kreml on püüdnud viimastel aastatel survestada Valgevenet tihedamale majanduslikule ja poliitilisele lõimumisele Venemaaga, aga seda suunda Lukašenko ei poolda.

Valgevene kaitseminister Viktor Hrenin külastab Venemaad reedel. Tema sõidab naaberriiki endiste Nõukogude Liidu riikide kaitseministrite kohtumisele.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: