Lukašenko kohtub esmaspäeval Putiniga

Vladimir Putin (vasakul) ja Aleksandr Lukašenko eelmise aasta veebruaris Sotšis korraldatud hokimängu ajal.
Vladimir Putin (vasakul) ja Aleksandr Lukašenko eelmise aasta veebruaris Sotšis korraldatud hokimängu ajal. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Valgevene liider Aleksandr Lukašenko sõidab esmaspäeval Venemaale, kus ta kohtub Vene presidendi Vladimir Putiniga.

Sotšis toimub 14. septembril president Putini kohtumine Valgevene presidendiga, kes on Venemaal töövisiidil, teatas Kremli pressiteenistus reedel.

"Läbirääkimistel plaanitakse arutada Vene-Valgevene strateegilise parnerluse edasiarendamise võtmeküsimusi. Erilist tähelepanu plaanitakse pöörata kaubandus-majanduslike, energeetika-alaste ning kultuuri- ja humanitaarteemaliste ühiste suurprojektide elluviimisele, aga ka integratsiooniprotsesside edasiviimise perspektiividele liitriigi raamistikus," öeldakse Vene presidendi pressiteenistuse teates.

Kohtumisest ajakirjanikke teavitanud Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov ütles, et selle järel ühist pressikonverentsi kavas ei ole, kuid ta lubas, et Kreml annab kohtumise tulemustest avalikkusele teada.

Putin ja Lukašenko leppisid näost-näkku kohtumise kokku oma 30. augusti telefonivestuse raames.

2. septembril pidasid Moskvas kõnelusi Vene välisminister Sergei Lavrov ja tema Valgevene kolleeg Vladimir Makei, 3. septembril käis Minskis Venemaa peaminister Mihhail Mišustin.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Interfax

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: