Nõgene: turismisektorit tuleks toetada vähemalt järgmise suveni

Tallink grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene ütles ETV saates "Ringvaade", et turismisektoris praegu töötavaid inimesi tuleb riigi abiga hoida palgal vähemalt järgmise aasta suveni.

"Me planeerime nii ja tegelikult on see ka palve Eesti valitsusele. See sektor taastub, aga küsimus on, mis hetkel. Ta ei taastu täielikult. Umbes kolmandik inimestest peab valima teise sektori töötamiseks lähiaastatel. Aga sellel sektoril on potentsiaal taastuda ja suurendada Eesti SKP-d senise kaheksa protsendi asemel veelgi. Selleks aga tuleb kriitiline mass neid inimesi, kes selles sektoris töötavad, hoida vähemalt järgmise aasta suveni palgal, vastasel juhul see kompetents kaob ja meil on taastumisel teiste riikide suhtes turul kehvem konkurentsisituatsioon," ütles Nõgene.

Nõgene rääkis, et Tallinki Riias asuva hotelli puhul on tehtud otsus, et peale koondamise lõppu, kuskil oktoobri keskel, hotell läheb kinni.

Eestis asuvate hotellide puhul teeb Tallink Nõgene sõnul otsuse paari nädala jooksul. "Kas läheb kinni üks hotell või kaks hotelli või sulgeme mõlemad," lausus ta.

"Üks meie hotellidest läheb remonti- - City hotell, mis on kesklinnas Viru keskuse kõrval. Ja kui me teised hotellid kinni paneme, siis nad jäävad ootama kevadet.
Hotellide olukorda parandaks Nõgene sõnul reisimise kriteeriumite ja viiruse nakatmiskordaja piiri muutmine.

Nõgene rõhutas, et tegemist ei ole lõplike otsustega, vaid praeguse olukorra peegel.

"Ehk see mis turismisektoris praegu toimub. Kui paar nädalat tagasi turismi esindusliidud tegid valitsusele pöördumise, et on vaja palgatoetuse meedet, muidu võib 15 000 inimest jääda töötuks. Selge on see, et kõik need 15 000 seda ei vaja. Meie hinnangul järgmisel aastal umbes kolmandik eelmisel aastal turismisektoris töötanutest peavad leidma teistsuguse väljundi. Turismisektor ei taastu. Ja samamoodi on Tallinkiga. Me kindlasti peame mingisuguse hulga inimesi koondama, ükskõik, kas toetus tuleb või ei tule," lausus Nõgene.

Nõgene sõnul jäävad osad Tallinki laevad sõitma Soome riigi toetusel. "Soome riik lihtsalt maksab selle vahe kinni selleks, et kaubad liiguksid," sõnas Nõgene.
"Tänase seisuga viis kuni kuus suurt reisilaeva jäävad järgmise aasta teise kvartali alguseni seisma," märkis Nõgene.

"Me oleme täna teinud otsuse, et me jätame mehitatuks Eestist väljuvatel liinidel kolm reisilaeva ja kaks kaubalaeva," ütles Nõgene.

Tallink Grupp andis kolmapäeval kontserni töötajaskonnale teada, et teeb sel nädalal töötukassale ja meremeeste sõltumatule ametiühingule teavituse, mille kohaselt on ettevõte algatanud täiendava kollektiivse koondamise protsessi erinevate gruppi kuuluvate äriühingute poolt ning vastavaid konsultatsioone ametiühinguga. See tähendab, et ohus on 2500 töökohta.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: