Teadusnõukoda ei soovita öise alkoholimüügi üleriigilist piiramist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Irja Lutsar
Irja Lutsar Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Teadusnõukoda ei soovita kehtestada Eestis üleriigilist öise alkoholimüügi piirangut, mida püüab valitsuses läbi suruda sotsiaalminister Tanel Kiik. Valitsus arutab teadusnõukoja soovitusi ja teeb otsused neljapäeva õhtul.

Teadusnõukoda soovitab valitsusel mitte kehtestada öisele alkoholimüügile üleriigilist piirangut, vaid rakendada seda üksnes piirkondades, kus nakatumisnäitajad on kõrged.

Viroloogiaprofessor Irja Lutsari juhitav teadusnõukoda soovitab valitsusele diferentseeritud lähenemist: suurtes piirkondades nagu Tallinn ja Tartu peaks öist alkoholimüüki piirama siis, kui nakatumisnäitaja on üle 16 inimese 100 000 elaniku kohta ja väiksemates piirkondades siis, kui nakatumisnäitaja on üle 25 inimese 100 000 elaniku kohta kahe nädala jooksul.

Tallinnas on nakatumisnäitaja praegu mõni komakoht alla 16.

"Ühelt poolt teadusnõukoda kuidagi ei soovita alkoholi joomist, teiselt poolt aga soovitasime fokuseeritud lähenemist," kommenteeris Lutsar ERR-ile. "Lisaks peab lähenemine olema operatiivne – kui otsustame, siis kohe ka teeme."

Teadusnõukoja soovitusel peaks esmase alkoholimüügipiirangu kestus olema 30 päeva ehk kaks viiruse inkubatsiooniperioodi.

Erilähenemist tuleks aga rakendada suurüritustele, nagu Lõuna-Eestis toimuv WRC ralli, kus nakatumise oht on suurem. Siis tuleks samuti teatud perioodiks ürituse toimumise piirkonnas öist alkoholimüüki piirata, kui on näha, et inimesed tulevad kokku ja on ilmne, et teiste meetmetega sel üritusel alkoholitarbimist piirata ei õnnestu.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: