Öine alkoholimüügi piirang jääb kehtima Ida-Virumaal ja Harjumaal ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Priit Mürk/ERR

Koroonaviiruse leviku tõkestamiseks jätkab politsei öise alkoholimüügi piiranguga Ida-Virumaa ja Harjumaa meelelahutus- ja toitlustusasutustes. Tartumaa alkoholimüügi piirang lõppeb koos Kagu-Eestit puudutava piiranguga esmaspäeva hommikul kell 6.

Ida prefekt Tarvo Kruubi sõnul lähtus politsei terviseameti iganädalasest koroonaviirusesse haigestunute ülevaatest ning soovitustest.

"Ehkki viimastel päevadel täheldasime Ida-Virumaal võrdlemisi väikest koroonaviirusesse nakatunute kasvu, on viimaste nädalate lõikes nii haigete kui ka jälgitavate inimeste üldarv maakonnas siiski väga suur. Kui piirangu kehtestamise eel oli Ida-Virumaa nakatumiskordaja 26 haigestunut 100 000 elaniku kohta, siis eilse seisuga oli see suhtarv 66," ütles Kruup.

Harjumaal ja Tallinnas jääb samuti piirang kehtima, sest haigusjuhtude suhtarv on pealinnas vaid nädalaga kasvanud kaks korda 100 000 elaniku kohta. Reedese seisuga on Harjumaal 92 viirusse nakatunut, neist 79 Tallinnas.

Sel nädalalõpul toimub Tallinnas spordivõistlus Ironman, mis toob kokku palju spordisõpru ja tähistamist. Lisaks algas õppetöö koolides, mis koondab samuti suure hulga noori inimesi linna ja meelelahutusasutustesse. Seega on üle pika aja Tallinnas tavapärasest tunduvalt suurem arv inimesi nii välisriikidest kui ka teistest Eesti maakondadest, märkis politsei.

"Kuivõrd ilmad on jahedad ja inimesed rohkem tihedalt koos siseruumides, tekib alkoholi tarbides võimalus, et turvaline vahemaa ja hügieeninõuete järgimine unustatakse ning haigestumus võib järsult tõusta. Seetõttu toetan samuti öise alkoholimüügi piirangu jätkamist," sõnas Põhja prefekt Kristian Jaani.

Politsei- ja piirivalveamet on saatnud vastava korralduse elektrooniliselt kõikidesse Ida-Virumaa ja Harjumaa meelelahutus- ja toitlustusasutustesse. Piirangu pikendamise vajalikkust hindab politsei koos terviseametiga uuesti nädala pärast.

"Alkoholimüügi piirangu eesmärk on viiruse levik ära hoida. Selle pikendamisega soodustame nii sotsiaalse distantsi jätkuvat hoidmist ning väldime suurte seltskondade kogunemist väikestes ruumides. Sellega me vähendame inimeste omavahelist füüsilist kontakti, et meie elanikke sellest haigusest kaitsta," ütles Kruup.

Kagu-Eestit puudutav öine alkoholimüügi piirang kehtib 7. septembri hommikuni. Lõuna prefekt Vallo Koppel rääkis, et kuivõrd epidemioloogiline olukord Tartumaal on normaliseerunud, lõppeb 7. septembri hommikust ka Tartumaa alkoholimüügi piirang.

"Edasise olukorra kujunemine sõltub kõikidest inimestest endist aga ka ettevõtjatest, kel lasub vastutusrikas roll kehtivate piirangute järgmisel ning külastajatele ohutu keskkonna loomisel," selgitas prefekt.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: