Koroonakriis pidurdas korterite järelmüügituru aktiivsust

Korterelamud
Korterelamud Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Maa-ameti andmetel tehti 2020. aasta esimesel poolaastal korteriomanditega 9799 ostu-müügitehingut. Tehingute koguarv vähenes aastataguse ajaga võrreldes ligi 14 protsenti ja eelneva poolaastaga võrreldes viiendiku. Korteriomandi ruutmeetri mediaanhind jätkas kasvu ja kerkis 1490 euroni.

Korteriomandi ruutmeetri mediaanhind jätkas kasvu ja kerkis 1490 euroni.

Tehingute koguväärtus oli esimesel poolaastal ligi 785 miljonit eurot. Eelmise aasta sama ajaga võrreldes on rahalist kapitali kaasatud ligi 53 miljoni euro võrra vähem.

Maa-ameti kinnisvara hindamise osakonna peaspetsialist Johannes Nõupuu sõnul mõjutas korteriomandite tehinguaktiivsust ülemaailmne pandeemia ja märtsis kehtestatud eriolukord.

"Eriolukorra ajal osteti küll eelnevalt broneeritud uusarendusi, kuid järelturg hangus mõneks ajaks, kuna seal pikemaid rahalisi eelkokkuleppeid tavapäraselt ei tehta," selgitas Nõupuu ning lisas, et selline trend kergitas tehingute koguarvus esmamüükide osatähtsust ja on ka üks põhjus, miks mediaanhind jätkas kasvu.

"Võrreldes eelmise aasta sama ajaga kasvas ruutmeetri mediaanhind ligi kaheksa protsenti," tõi ta välja.

2020. aasta esimese kuue kuu jooksul müüdi 122 uut korterit rohkem kui eelmise aasta samal ajal, ent järelturutehingute arv oli 1593 võrra väiksem.

Tallinna korteritehingute mediaanhind jõudis esmakordselt üle 2000 euro piiri.

2020. aasta esimesel poolaastal oli Tallinna korteri ruutmeetri mediaanhind 2053 eurot. Aastataguse ajaga võrreldes on pealinna korteriomandite ruutmeetri mediaanhind tõusnud kümnendiku. Tallinna esmamüükide mediaanhind kasvas eelmise aasta sama ajaga võrreldes 13 protesnti.

Tartu linnas oli müüdud korteri ruutmeetri mediaanhind 1515 eurot ja Pärnu linnas 1345 eurot, mis on vastavalt 5,5 ja kuus protesnti kõrgem kui aasta tagasi samal ajal. Ida-Viru maakonnas oli ruutmeetri mediaanhind 212 eurot, mis on aastatagusest perioodist 3,5 protesnti kõrgem.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: