Hiina tööstusettevõte hakkab tootma Eleoni tuulikuid

Eleoni tuulik.
Eleoni tuulik. Autor/allikas: Eleon

Eleon ja Hiina rasketööstusettevõte Chinese State Shipbuilding Corporation (CSSC) sõlmisid lepingu tuulikute tootmiseks; tootmist alustatakse tuleva aasta viimases kvartalis.

Eleoni teatel on leping jätkuks kevadel allkirjastatud strateegilisele koostöö ja ühisettevõtte loomise aluslepingule. Sel korral pandi paika Eleoni uue tuulikutüübi tehnilised parameetrid, arendusprotsess ning testtuuliku tootmise, sertifitseerimise ja finantseerimise põhimõtted ja ajakava. 

Juunis avalikustatud Eleoni ja CSSC vahelise strateegilise partnerluse teates viidatud tuulikute tehase ehitus on ettevõtte kinnitusel toimumas. 

Eleoni uute tuulikute võimsus hakkab olema 5–6 megavatti, tiiviku läbimõõt 156–175 meetrit ja torni kõrgus 135–175 meetrit. Ehkki uue põlvkonna tuulikud jõuavad turule alles järgmise aasta neljandas kvartalis, on neid Eleoni sõnul Hiinas juba üle 1000 eksemplari ette müüdud.

Chinese State Shipbuilding Corporation (CSSC) on maailma suurim laevaehituse konglomeraat, kus töötab 310 000 inimest. CSSC-i tütarettevõte Haizhuang Windpower tegevussuund on tuuleenergeetika arendamine ja opereerimine ning ettevõte plaanib toota sel aastal 2000 tuulikut. Ettevõte plaanib lähiaastatel suurendada maismaatuulikute tootmisvõimekust, uuendada tehnoloogiat, arendada ja tulla turule meretuulikute ja hõljuvate meretuulikute tehnoloogiatega.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: