Torm on enim häirinud laevaliiklust

{{1600314120000 | amCalendar}}

Eckerö Line ja Viking Line jätsid tormi tõttu neljapäeval ära mitu laevareisi Helsingi ja Tallinna vahel. Tallinki laevad jätkavad aga sõitmist. Hommikul katkes ka laevaühendus Hiiumaaga.

Eckerö Line teatas, et jätab neljapäeval ilmaolude tõttu ära ühtekokku kaheksa reisi Helsingi ja Tallinna vahel.

M/S Finlandia ei tee Helsingi Jätkäsaarest kell 9 ja 15.15 väljuvaid reise, samuti Tallinnast kell 12 ja 18.30 väljuvaid reise. 

Eckerö Line'i Finbo Cargo reisid Helsingi Vuosaarest Tallinna Muuga sadamasse kell 11 ja 19.15 on tühistatud, samuti Muugalt Vuosaarele kell 15.15 ja 23.30.

Viking Line tühistas tormi tõttu neljapäeva päevase laeva Viking XPRS Helsingi-Tallinna reisi. Hommikul kell 7.02 Tallinnast väljunud XPRS sõidab Helsingist tagasi kell 20.30. Laev Gabriella ei välju Tallinna kell 8, 10.30 ja 16.30.

Tallink sõidab

Tallinki juht Paavo Nõgene ütles ERR-ile, et Tallinki laevad Tallinna ja Helsingi vahel neljapäeval sõidavad, kuid tulenevalt rasketest ilmaoludest võib ette tulla ka hilinemisi.

Mandri ja suursaarte vahe sõitev TS Laevad teatas, et kuna ilmateenistus prognoosib neljapäevaks tugevat tuult ja tormi, siis võib see häirida laevaliiklust.

"Meie laevade kaptenid teevad otsuseid arvestades reisijate, sõidukite ja laeva ohutust. Võimalikest muudatustest anname teada niipea kui võimalik," märkis ettevõte.

Neljapäeva hommikul teataski ettevõte, et tugeva tuule tõttu ei välju Heltermaalt reis kell 8.30 ja Rohukülast kell 10. Hiljem lisati, et tormi tõttu ei välju ka reisid kell 11.30 Heltermaalt ja 13 Rohukülast.

TS Laevad teatas õhtul, et kell 19 väljusid Hiiumaa liini praamid taas merele.

Kuna tuule suund oli põhjast ja loodest, siis üleujutus seekord Haapsalut ja Rohuküla ei ähvardanud.

Tuule tõttu jäid reisilaevad kai äärde ka Vormsi, Kihnu, Ruhnu ja Sõru-Triigi liinil.

Saaremaa ja mandri vahel liikusid praamid aga tormist hoolimata

"Uut infot jagame esimesel võimalusel. Virtsu-Kuivastu-Virtsu liinil toimuvad reisid hetkel graafiku järgi. Palume jälgida infot meie Facebooki lehel ja praamid.ee lehel."

Elektrita oli Eestis kella 14.30 ajal ligi 6500 majapidamist.

Paiguti andsid päästjatele tööd murdunud puud.

Näiteks hommikul murdis tugev tuul vana puu Tallinnas Pirita majandusgümnaasiumi õues. Murdunud puid on ka rannametsas ning nii erakinnistutel kui ka linnamaal. Samuti langes puid Kadriorus.

Suur osa Saaremaast jäi elektrita

Mandri ja Muhu vahel küll laevad liikusid, aga suur osa Saaremaast oli veel neljapäeva õhtulgi elektrita. Kella 17 ajal oli vooluta üle 4200 tarbija, enne kella 21 oli elekter ära veel enam kui 2300 tarbijal.

Saaremaa päästepiirkonna juht Margus Lindmäe kinnitas "Aktuaalsele kaamerale", et päästjad on käinud 40 korral teele kukkunud puid eemaldamas ja Kuressaares lendasid ühelt katuselt päikesepaneelid.

Voolukatkestustest tingitult on Põhja-Saaremaal probleeme ka mobiilileviga ja nendesse mastidesse on sideoperaatorid lubanud viia generaatoreid.

ERR-i Saaremaa korrespondent Margus Muld ütles "Aktuaalsele kaamerale", et Elektrilevi kinnitusel saavad inimesed elektri tagasi reede õhtuks, mõnel juhul võib see jääda ka nädalavahetusse.

Mulla sõnul sai Saaremaal rohkem kannatada saare läänepoolne osa.

Ilmateenistus hoiatab

Ilmateenistus hoiatab, et neljapäeval tõuseb tuul väga tugevaks, puhudes kohati 32 meetrit sekundis. 

Päeval ulatub sisemaal loodetuul puhanguti 20 meetrini sekundis, Eesti lääneosas pole välistatud kuni 23 meetrit sekundis puhuvad iilid. Saartel ja rannikul puhub loode- ja põhjatuul 15-20, puhanguti 28, vastu Läänemerd kuni 32 meetrit sekundis.

Õhtul hakkab tuul tasapisi nõrgenema.

 

 

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: