X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

USA keelab pühapäevast TikToki ja WeChati allalaadimise

Foto: SCANPIX/REUTERS/Dado Ruvic

USA ametnikud otsustasid reedel keelata populaarsete Hiina telefonirakenduste WeChat ja TikTok allalaadimise alates pühapäevast, pidades neid ohuks riiklikule julgeolekule.

USA ja Hiina vahelised pinged seoses tehnoloogiaga on viimasel ajal kasvanud ja president Donald Trumpi valitsus on proovinud organiseerida TikToki müümist Ameerika investoritele.

"Hiina Kommunistlik Partei on näidanud välja võimalust ja ajendit kasutada neid rakendusi USA riikliku julgeoleku, välispoliitika ja majanduse ohustamiseks," ütles kaubandusminister Wilbur Ross.

Otsusega keelatakse sõnumirakenduse WeChat ja videorakenduse TikTok pakkumine Apple'i ja Google'i veebipoes.

Meetmetega tehakse Tencentile kuuluva WeChati rakenduse kasutamisele Ühendriikides sisuliselt lõpp, kuid TikToki kasutajad, kes on rakenduse juba alla laadinud, saavad jätkata selle kasutamist 12. novembrini.

Tõenäoliselt antakse TikToki omanikule ByteDance'le niiviisi aega jõuda leppeni mõne USA firmaga kasutajaandmete kaitsmise asjus.

TikTok sarjas USA otsust ja lubas Trumpi valitsuse sammudele vastu astuda.

"Me ei ole kaubandusministeeriumi otsusega nõus," teatas TikTok. Firma lisas, et keeld on pettumustvalmistav ja kammitseb "meelelahutust, eneseväljendust ja ühendust".

Kaubandusministeeriumi ametnik ütles, et tulenevalt piirangutest USA digiteenustele, mis WeChati toimimist toetavad, muutub rakendus sisuliselt kasutuks.

WeChat on niinimetatud superrakendus, mida kasutatakse nii sõnumivahetuseks, ostlemiseks, makseteks kui muudeks teenusteks. Eelkõige on see levinud hiina keelt kõnelejate seas.

Ametniku sõnul võivad WeChati juba alla tõmmanud kasutajad rakendusega midagi veel peale hakata, kuid "pärast pühapäeva ei pruugi see enam kuigi kasutatav olla".

Meetmed mõjutavad WeChati toimimist Ühendriikides, kuid ei mõjuta selle teenuseid Hiinas, kus see on märksa laiemalt levinud.

TikTok on kasutatav 12. novembrini ja kui selleks ajaks leppeni ei jõuta, ootab rakenduse toimimist USA-s samasugune tulevik kui WeChati.

TikTok on viimasel ajal metsikult populaarsust kogunud, seda eelkõige noorte seas. Ühendriikides on rakendusel umbes 100 miljonit kasutajat.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: