Video: laulukaar sai öises süütamises kahjustada

{{1601445360000 | amCalendar}}
Foto: Turvakaamera video

Teisipäeva hilisõhtul Tallinnas laulukaare aluse süüdanud inimene sai ise põletushaavu.

29. septembril kell 23.24 said päästjad väljakutse lauluväljakule, kus teataja sõnul oli laulukaare all treppide juures näha leeke.

Päästjad leidsid kohale jõudes, et treppide juures oli midagi põletatud ning hoolimata sellest, et seda oli püütud ka kustutada, aitasid päästjad põlengu lõplikult likvideerida.

 

"Sündmuskohale saabunud päästemeeskond tuvastas, et laulukaare all oli toimunud põlemine. See likvideeriti kiiresti. Päästemeeskond kontrollis võimalikku tulekahju levikut - tulekahju mõjutas ka naaberkonstruktsioone. Õnneks see eriti kaugele ei ole suutnud levida, nii et hullem sai ära hoitud," selgitas põhja päästekeskuse vanemoperatiivkorrapidaja Leonid Pahhutši "Aktuaalsele kaamerale".

Lauluväljaku turvakaamerate videotest on näha, kuidas noor mees sammus hilisõhtul laulukaare poole, käes kanister.

Lauluväljakul ootaski päästjaid ees ka raskete põletushaavadega mees, kes väitis, et proovis avastatud tulekahju kustutada. Praeguseks on teada, et tegemist oli siiski 27-aastase Eesti rahvusest süütajaga, kes viidi sealt haiglasse.

"Meie hinnangul oli inimene tulnud tahtlikult siia laulukaart süütama," ütles Tallinna Lauluväljaku juhataja Urmo Saareoja.

Süütaja on ka varem politsei huviorbiis olnud huligaanitsemise ja vara kahjustamise pärast.

Tules sai kahjustada umbes 3x6 m ulatuses laulukaart. Kui ränk see aga on, ei ole veel teada.

Kolmapäeva päeval käisid olukorraga tutvumas ka laulukaare renoveerinud ehitusfirma esindajad, kes tuvastasid, et kahjustada on saanud pealmine puitlaudis, aga ka plekk ja aluskatted on põlenud.

"Samamoodi, kuna siin all on näha, et teine kiht laudist on saanud mingil määral kannatada, siis ei oska praegu isegi seda hinnangut anda rahas. Seda on vaja hakata nüüd kõigepealt lahti võtma ja siis järjest hindama," tõdes Aruna Ehitus juhataja Arunas Buga.

Lauluväljak on avatud ööpäev läbi, kuid pidevat valvet seal ei ole.

"Tõsi ta on, et hetkel me oleme lootnud vaid valvsatele kodanikele, meie turvaettevõttele, kes regulaarselt teostab järelevalvet. Meil on küll kogu ala kaameratega kaetud, aga ega igal ajal, igal pool inimesed neid jälgida ei jõua. Tõsi, et me peame võtma ka selliseid tänapäevaseid tehnoloogilisi asju kasutusele, mis välistaksid antud olukordade tekkimise," rääkis Saareoja.

Täiendavate turvameetmete üle hakatakse nüüd arutama. Lauluväljaku väravate sulgemist ööseks üritatakse Saareoja sõnul esialgu kindlasti vältida.

Põlengu tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus.

Laululaval põlemiskahjustused Autor/allikas: Priit Mürk/ERR
Laululaval põlemiskahjustused Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

 

 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Elo Ellermaa, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: