Eesti Teed erastatakse 19,7 miljoni euro eest

Foto: Olev Kenk/ERR

Riigi omanduses oleva AS Eesti Teed avalikul enampakkumisel osutus võitjaks Verston Holding, kes pakkus ettevõtte eest 19,7 miljonit eurot.

1. oktoobrini kestnud riigiettevõtte enampakkumisel näitasid teehooldusfirma ostuks huvi üles mitmed Eesti ning välismaa ettevõtted, kellest viis esitas ka pakkumise. Parima pakkumise tegi Verston Holding OÜ 19 710 137 euroga.

Müügileping aktsiate võõrandamiseks sõlmitakse kahe kuu jooksul enampakkumise tulemuste kinnitamisest arvates. Tehing jõustub konkurentsiametilt loa saamisel.

Teisele kohale jäi KMG Investments OÜ, FRIP OÜ, VMBH OÜ 19,11 miljoni eurose pakkumisega.

Verston Ehitus OÜ on 2010. aastal Paides tegevust alustanud teedeehituse täisteenust pakkuv ettevõte.

"Verston on viimastel aastatel jõudsalt kasvanud ja ehitanud mitmeid riigile olulisi objekte, näiteks Tallinnas Reidi tee, Tartu maantee Kose-Võõbu neljarealine lõik, kommunismiohvrite memoriaali taristu ja Tallinna ning Ämari lennujaama laiendused. Sisenemine hooldevaldkonda on ettevõtte arengus loomulik samm. Soovime olla Eestis taristu ehitus- ja hooldusvaldkonna turuliider ka innovatsiooni ja keskkonnasäästlike lahenduste kasutamisel," kommenteeris Verston Ehituse juhatuse esimees Veiko Veskimäe.

Eesti Teede 2020. aasta majandustulemused on näidanud kasvutrendi. Ettevõtte kuue kuu müügitulu ulatus 12,2 miljoni euroni, ärikasum kasvas 760 000 euroni (eelmise aasta samal perioodil oli ettevõtte kahjum 59 000 eurot).

"Teehooldusfirma Eesti Teed on tõestanud oma elujõulisust vaba turu tihedas konkurentsikeskkonnas, ettevõte on kasumlik ning mul on hea meel, et saame võõrandada selle erakapitalile. Riigi ülesandeks jääb edaspidi võimalikult atraktiivse ettevõtluskeskkonna tagamine selles sektoris," lisas minister Taavi Aas.

Ministeeriumi teatel otsustati riiklik teehooldusfirma luua 2012. aastal olukorras, kus hooldeturu erastamisega ei olnud selleks ajaks kaasnenud efektiivset konkurentsikeskkonda. Tollal sõlmitud sisetehingu leping andis riigile vajalikud teadmised nii hooldetööde kulupõhistest hindadest kui aitas kaasa hooldeturu korrastamisele tervikuna. Aktiivne toimetamine turul kasvatas AS-i Eesti Teed konkurentsivõimet ja aitas ettevõttel minna turuhindadele üle ning osutada teenuseid vabal turul, teatas ministeerium.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium algatas 9. märtsil avaliku enampakkumise AS-i Eesti Teed aktsiate sajaprotsendiliseks võõrandamiseks, mille alghinnaks oli 16,9 miljonit eurot. Pakkumiste esitamise tähtaeg lõppes 1. oktoobril kell 12. Võõrandamine viiakse lõpule 2020. aasta lõpus. Riigieelarves pole müügist saadava tuluga arvestatud.

Müügitehingut nõustavad Redgate Capital AS (juhtiv partner), audiitorbüroo BakerTilly Baltics OÜ (finants) ja EllexRaidla Advokaadibüroo (juriidiline nõustamine).

AS Eesti Teed tegeleb teede ehituse, remondi ja korrashoiuga üle Eesti. Ettevõte on asutatud valitsuse poolt turul tegutsenud viie teehooldele spetsialiseerunud äriühingu AS Pärnumaa Teed, AS Tartumaa Teed, AS Võrumaa Teed, AS Virumaa Teed ja  AS Saaremaa Teed liitmise tulemusel. Ettevõttes töötab 226 inimest.

Pakkumised:
·         Verston Holding OÜ - 19 710 137 €
·         KMG Investments OÜ, FRIP OÜ, VMBH OÜ - 19 110 000 €
·         AS Aqua Marina - 18 555 000 €
·         Eesti Keskkonnateenused AS - 17 901 000 €
·         AS Signaal TM - 17 417 000 €

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: