Ööpäevaga lisandus 57 koroonapositiivset ja suri üks inimene ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1601624040000 | amCalendar}}
Koroonaviiruse testimine.
Koroonaviiruse testimine. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Möödunud ööpäevaga lisandus 57 positiivset koroonatesti, Eesti viimase kahe nädala nakatumisnäitaja 100 000 inimese kohta tõusis 52,22-le. Lisandus taas üks surmajuhtum.

Kokku tehti möödunud ööpäeval 2038 koroonatesti, millest positiivseid oli 57. Enim lisandus uusi haigestunuid Harjumaale, kus positiivse testi andis 43 inimest.

Ida-Virumaale lisandus viis ja Saaremaale neli haigestunut. Viljandimaale, Raplamaale, Läänemaale ja Põlvamaale lisandus üks haigestunu. Ühel haigestunul puudus rahvastikuregistris sissekirjutus.

Haiglaravil on praegu 36 inimest, neist kaks juhitaval hingamisel ja kaks intensiivravil.

Ida-Viru keskhaiglas suri koroonaviirusega nakatunud 84-aastane mees.

Kokku on Eestis tehtud 217 714 esmast koroonatesti ning koroonaviirus on tuvastatud 3507 inimesel. Koroonaviirus on nõudnud Eestis 66 inimese elu.

Nakatunud maakonniti

Harjumaa 43 (neist 33 Tallinnas) uuest juhtumist kolm on seotud nakatumisega pereringis ning kolm nakatumisega töökohal. Üks uus juhtum on seotud Ida-Tallinna keskhaiglaga ning ühe juhtumi nakatumise asjaolud on teadmata. Ülejäänud nakatumiste asjaolud on täpsustamisel. Ühe juhtumi lahendamine anti üle ida regionaalosakonnale.

Põhja regionaalosakonna inspektorite jälgimisel on ligi 2700 inimest, kellest 377 on haigestunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada üheksat kollet, millest suurim on Ida-Tallinna keskhaigla kolle, kus lisaks 26 töötajale on haigestunud 15 ravil olnud patsienti ja kaks kohviku töötajat.

Läänemere gümnaasiumi koldega seoses on haigestunud 26 õpilast ja kümme õpetajat. Ühe töökoha koldega on seotud 23, Haapsalu nostalgiapäevade koldega kaheksa, päästeameti koldega seitse, teise töökoha koldega seitse ja perekonna koldega kuus juhtumit. Kolmanda töökoha koldega on seotud viis ja teise pere- ja tutvuskonna koldega on mõlemaga seotud viis haigusjuhtu.

Ida-Virumaa uutest juhtumitest kolm on seotud nakatumisega töökohal, ühel juhul sai inimene nakkuse pereliikmelt. Ühe juhtumi asjaolud on täpsustamisel.

Kokku on ida regiooni tööpiirkonnas kümme aktiivset kollet, millest Kohtla-Järve töökoha koldega on seotud seitse, esimese Sillamäe töökoha koldega 14 ja teise Sillamäe töökoha koldega üheksa inimest. Tutvuskonna koldega on seotud 30, Tammiku põhikooli koldega 11, Kohtla-Järve kesklinna põhikooliga kuus, teise Ida-Virumaa pereliikmete ja tuttavate koldega seitse ja Kohtla-Järve sünnipäeva koldega viis inimest.

Reedel lisandusid ida regionaalosakonna jälgimisele ka Jõhvi gümnaasiumi kolle (kuus haigestunut) ja Jõhvi hooldekeskuse kolle (samuti kuus haigestunut, kellest viis on kliendid ja üks töötaja).

Ida regionaalosakonna jälgimisel on ligi tuhat inimest, kellest on haigestunud 193.

Viljandimaa nakatunu elab Harjumaal ning temaga suhtlemine läheb üle põhja regionaalosakonnale. Ülejäänud lõuna regionaalosakondade möödunud ööpäeva haigusjuhtude asjaolud on täpsustamisel.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on koroonaviirusega seoses üle 400 inimese, kellest 60 on haigestunud. Regiooni jälgimisel on üks aktiivne kolle Võru töökoha kolle, millega on seotud 23 haigestumist.

Läänemaa uus juhtum on toodud sisse Euroopa Liidu riigist, Saaremaa nelja uue juhtumi puhul on tegemist perekondliku nakatumisega.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on ligi 260 inimest, kellest 31 on haigestunud.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: