Turismivautšereid ei tule

Foto: Siim Lõvi /ERR

Majandusminister Taavi Aas kinnitas, et turismisektori toetamiseks välja käidud vautšerite idee on päevakorrast maas, seda meedet ei sünni.

Rahandusminister Martin Helme käis kuu aega tagasi välja idee, et kiratseva turismisektori toetamiseks võiks Eestis käibele võtta vautšerid, millega inimesed saaksid Eesti toitlustus- ja majutusasutustes tasuda. See aitaks hoogustada sisetarbimist.

Ideed on valitsuses küll veeretatud, kuid liha luudele peale kasvama ei hakanudki. Ka turismiettevõtjad suhtusid ideesse leigelt ja leidsid, et toetus sektorile peaks olema otsesem.

Nüüd tunnistas majandusminister Taavi Aas, et turismivautšerite teema on valitsuses päevakorrast maas, neid ei tule.

"Reisivautšeri teema ei ole hetkel päevakorras, seda me ei ole täiendavalt arutanud. Tänase päeva seisuga võib öelda, et see on laualt maas," ütles Aas ERR-ile.

Sügisel võivad tuge saada turismifirmad, mis kevadel toetusest ilma jäid

Valitsus otsustas septembri lõpus, et veel selle aasta lõpuni toetatakse turismisektorit 5,8 miljoniga, neljapäeval peaks selguma, kuidas seda raha jagatakse, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Raha jagatakse samadel alustel nagu kevadel, kuid eeldavalt saavad toetust need, kes tookord ilma jäid.  

"Praegusel juhul on siiski plaanis suunata see turismitoetuse jääk, mis kevadest järgi jäi suunata neile, kes esimest ringist ilma jäid. Just nimelt siis mõned turismiteenuste pakkujaid, giide ja selliseid, kes võiksid saada nüüd kord toetatud," ütles EAS-i turismiarenduskeskuse direktor Liina Maria Lepik.

Kuigi turismiettevõtted on palunud näiteks palgahüvitamise jätkamist, mingeid muid toetusmeetmeid praegu valitsusel sektorile kavas pole.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: