Eesti uus suursaadik Norras andis üle volikirja

Lauri Bambus ja Norra kroonprints Haakon
Lauri Bambus ja Norra kroonprints Haakon Autor/allikas: Välisministeerium

Eesti suursaadik Norras Lauri Bambus andis neljapäeval kroonprints Haakonile üle oma volikirja.

Volikirja üleandmise tseremoonia järel rääkisid kroonprints Haakon ja suursaadik Bambus Eesti ja Norra suhetest ning regionaalsest ja rahvusvahelisest koostööst.

Eesti ja Norra on 2021. aasta esimesel poolel ÜRO Julgeolekunõukogu valitud liikmed ning teemasid, millel tähelepanu hoida, on palju. Kroonprints tunnustas Eestit seniste saavutuste eest digiteemade edendamisel.

Suursaadik ja kroonprints rääkisid ka Arktika Nõukogust, kliimaküsimustest, Eesti president Kersti Kaljulaidi kandideerimisest OECD peasekretäriks ja muudest ühistest teemadest.

Olukorras, kus maailma riigid teevad koostööd võitluses koroonaviirusest tingitud pandeemiaga, avaldasid kroonprints ja suursaadik Bambus lootust, et vajalikud vaktsiinid jõuavad peagi ka Norrasse ja Eestisse. "Inimesed tahavad naasta oma tavapärase elu juurde, kus saab käia tööl, veeta aega sõpradega ning taas reisida – seda nii Eestis kui ka Norras," nõustus Bambus.

Lauri Bambus ja Norra kroonprints Haakon Autor/allikas: Välisministeerium

Lauri Bambus oli enne Norra saabumist välisministeeriumi riikliku protokolli osakonna peadirektor. Välisministeeriumis töötab Bambus alates 1995. aastast. Ta on töötanud Eesti suursaatkondades Varssavis ja Brüsselis ning ministeeriumi konsulaarosakonnas Schengeni büroo direktorina.

Aastatel 2005–2007 oli Lauri Bambus peakonsul Eesti peakonsulaadis Peterburis ja seejärel kuni 2010. aastani välisministeeriumi konsulaarosakonna peadirektor. Aastatel 2010–2014 oli Bambus välisministeeriumi asekantsler juriidilistes ja konsulaarküsimustes.

2012. aastast on Bambus mitteresideeriv suursaadik Omaani Sultaniriigis. Lauri Bambus oli aastatel 2014–2017 Eesti suursaadik Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigis.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: