Kruiisilaevade ära jäämine mõjus uue terminali ehitamisele positiivselt

Ehitusjärgus kruiisiterminal.
Ehitusjärgus kruiisiterminal. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Koroonakriisist tulenevate reisipiirangute tõttu ära jäänud kruiisikülastuste positiivseks küljeks on see, et Tallinna Sadama Vanasadamasse rajatav kruiisiterminali ehitus edeneb hoogsalt. Terminal valmib 2021. aasta maikuu alguses.

"Kui midagi positiivselt leida koroonakriisi tõttu ära jäänud kruiisilaevade külastustest, siis selleks on just mõju ehitustegevusele," ütles Tallinna Sadama turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja Sirle Arro ERR-ile.

Tallinna Sadam valmistus tänavu keeruliseks väljakutseks võtta vastu ligikaudu 300 laeva ning samal ajal jätkama kruiisiterminali ehitust.

Koroonaviiruse tõttu seatud reisipiirangute tõttu on laevakruiisid nii Eestis kui mujal Euroopas aga ära jäänud ning ehitaja on saanud rahus tegeleda terminali ehitusega ning sadam pole pidanud ümber korraldama kruiisilaevade teenindamise võimalusi.

Praegu toimuvad kruiisiterminali juures katusekattetööd koos päikesepatareidele teraskarkassi paigaldusega. Jätkuvad klaasfassaadide paigaldused, müüri- ja erinevad põrandatööd esimesel korrusel ja ventilatsioonitorustike paigaldus.

Välialal käib promenaadi kande- ja kattekonstruktsioonide ehitus, valgusmastide paigaldus ning mereveekollektori ja mereveehaarde ehitus. On ka palju teisi samaaegselt toimuvaid ehitustöid.

"Hetkel on kõik tööd kenasti graafikus. Terminali planeeritav valmimisaeg on 2021. aasta maikuu alguses," sõnas Arro.

Tallinna Sadam sõlmis jaanuari alguses kruiisiterminali ehitamiseks 13,7 miljoni eurose lepingu YIT Eesti AS-iga. 

Kruiisihooaeg jäi Eestis tänavu kriisis kehtestatud piirangute tõttu ära ning Tallinna sadamaid ei külastanud mitte üksi kruiisilaev. Tallinna Sadam teeb vaatamata kroonakriisile ettevalmistusi järgmiseks hooajaks, et sarnaselt viimaste aastatega võtta vastu umbes 300 laeva. 

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: