Riik ei nõua Lätist, Leedust ja Soomest negatiivse testiga tulnutelt karantiini

{{1602743160000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Välisminister Urmas Reinsalu (Isamaa) ütles valitsuse pressikonverentsil, et alates järgmisest nädalast Lätist ja Leedust tulijad ei peaks eneseisolatsiooni jääma, kui nad saavad 48 tundi enne riiki saabumist negatiivse koroonatesti tulemuse. Sama kehtib ka Soome osas.

"Valitsus langetas täna põhimõttelise otsuse. Me järgmisest nädalast teeks sellise põhimõtte, et isikud, kes Lätist ja Leedust tulevad, olgugi, et nad mehhaanilise karakteristika järgi peaksid olema karantiinis, aga lähtudes sellest, et meil on epidemioloogiline olukord sarnane ja meil on selge ülevaade tervisemeetmetest, siis me karantiini nendelt inimestelt ei nõua, vaid me nõuame seda, et nad oleksid 48 tunni jooksul enne Eestisse tulemist teinud ühe koroonaviiruse testi ja kui see on negatiivne on nad igati Eestisse oodatud," rääkis Reinsalu.

Sotsiaalminister Tanel Kiik (KE) täpsustas, et kui Eestist pärit inimene külastab Lätit või Leedut, siis Eestisse saabudes peaks ta tegema koroonatesti ning negatiivse tulemuse korral tal eneseisolatsiooni kohustust ei ole. Test on tasuta ja seda on võimali teha nii lennujaamas kui ka sadamas.

Kiik lisas veel ERR-ile, et kui inimene ei soovi testida, on tal võimalik jääda ka kaheks nädalaks karantiini.

Kiik rääkis, et kolmapäeval oli videokõne Balti terviseministritega ja ta arutas teemat eraldi ka Soome terviseministriga.

Kiik selgitas, et täiesti vaba liikumine ilma testi tegemise ja karantiini vajaduseta on tagatud, kui sihtriigi nakatumisnäitaja on alla 25 või 1,1 korrutatud Eesti keskmise nakatumisnäitajaga.

Reisimise täielikult vabaks laskmist Kiik ei toetanud. "Teatud usaldusmeetmed peavad olema paigas. Meie huvi on veenduda, et Eesti riiki sisenevad inimesed oleksid koroonaviiruse negatiivsed," lausus Kiik.

Reinsalu rääkis, et reedest peaks tulema ka Lätist ja Leedust otsused, millega Eestist sinna reisijatelt karantiini ei nõuta.

Neljapäevase info kohaselt on Eesti nakatumisnäitaja 100 000 inimese kohta viimase kahe nädala jooksul 39,88. Lätis on see ligi 60 ja Leedus üle 60.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: