"Rahva teenrid": valitsuskriisist väljumisel ühest võitjat pole

Foto: ERR

Neljapäeval lõppenud valituskriisis oli nii neid, kes võitsid ja neid kes kaotasid. Selle üle, milline valitsuspartei võitis kriisist kõige rohkem, arutlesid Vikerraadio saates "Rahva teenrid" saatejuht Huko Aaspõllu, Eesti Naise peatoimetaja Heidit Kaio ja Äripäeva ajakirjanik Aivar Hundimägi.

Kaio ütles, et kriis oli varasematest natuke erinev, sest EKRE pidi oma positsioonidest taganema ja seisukohtadest loobuma. Ta selgitas, et referendum abielu mõiste defineerimise üle viidi KOV-ide valimistega samalt ajalt hoopis kevadele.

"Kui esmaspäeval oleks samal ajal toimunud Mart Helme umbusaldus, siis see oleks võinud ka läbi minna," ütles Hundimägi ja tõi välja, et Keskerakond kritiseeris nädalavahetusel sotsiaalmeedias tugevalt EKRE-t.

Hundimägi ütles, et tema arvates on võitjapooleks EKRE. "Keskerakond ja peaminister ikkagi pidi jälle kummardama, samme tagasi astuma ja laskma end tegelikult alandada," lisas ta.

Aaspõllu ütles, et tema hinnangul ei jäänud Keskerakond kaotajaks, sest nad said rahvahääletuse liigutada kevadele.

Aaspõllu lisas, et koalitsiooni lagunemine ei olnud küll tõenäoline, kuid ennekõike olid just EKRE inimesed selle pärast mures.

"Kui jälgida, missugune oli EKRE reaktsioon Reitelmanni käitumisele sellel nädalal /---/, selle tulemusel Reitelmann astub tagasi, EKRE loovutab positsioone, see pole neil kombeks olnud," ütles Kaio.

Hundimägi ütles, et EKRE raputas sellega endale tuhka pähe.

"Kui EKRE oleks jäänud juhtkonnatasandil Reitelmanni taha, siis võimalus oma toetajaskonda suurendada, oleks suhteliselt minimaalne," lisas Hundimägi.

Aaspõllu ütles, et tegelikkuses võib ka EKRE-le endale kasu tuua referendumi viimine kevadele, sest siis on neil võimalik KOV-ide valimistel võita rohkem vene valijate hääli

Hundimägi ütles, et kriisi lahendusest võitis ka Isamaa, sest koalitsiooni lagunemisel ei oleks neil palju lootust uues valitsuses olla.

Lisaks tuli saates juttu laiemalt abielureferendumist, pensionireformist ja krediidiregistri loomisest.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: