Otse kell 10: konverents "Ennast juhtiv ja väärtust loov noor ei ole imeloom" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Noorte ettevõtluskonverents
Noorte ettevõtluskonverents Autor/allikas: Konverentsi korraldajad

Haridusministeerium koos partneritega korraldab kolmapäeval ja neljapäeval ettevõtlikkuse, ettevõtlus- ja karjääriõppe virtuaalse konverentsi "Ennast juhtiv ja väärtust loov noor ei ole imeloom", mida algusega kell 10 saab otsepildis jälgida portaalis ERR.ee.

Konverentsi keskmes on ennast juhtiva ja väärtust loova noore kujunemisteekond ning kooli ja õpetaja võimalused olla sellel teekonnal teadlikuks suunajaks, toetajaks ja oluliseks mõjuisikuks.

Konverentsi ajakava ja esinejad leiab siit.

Kahe päeva jooksul saab osa ettekannetest, intervjuudest ja aruteludest, kus juttu koolide tegevustest ja parimatest praktikatest, samuti saab osaleda inspireerivates töötubades. MTÜ Mifras tutvustab Iisraeli koolide praktikat, mis on viinud selle ressursivaese riigi maailma parimate startup-riikide edetabeli tippu ning teinud noortest loovad ja ettevõtlikud innovaatorid.

Esimese konverentsipäeva lõpus kuulutatakse välja haridus- ja teadusministeeriumi ettevõtlusõppe programmi Edu ja Tegu tunnustuskonkursi laureaadid. Tunnustatakse parimat ettevõtlusõppe edendajat, ettevõtlikku õppurit ja õpetajat, ettevõtlusõppe mentorit ning Edu ja Tegu aasta tegijat.

Nominentide tutvustused kategooriate kaupa leiab haridusministeeriumi kodulehelt.

Teisel päeval kiigatakse Eesti koolide tagatubadesse ja uuritakse, millega ettevõtlikus koolis tegeletakse, milliseid projekte õpilased ellu viivad ning mis kasu saavad nüüdisaegse õpikäsituse põhimõtete järgimisest noored, koolimeeskonnad ja kogukond laiemalt. Lisaks kuulutatakse välja traditsioonilise Ettevõtliku Kooli edulugude konkursi võitjad ja koolid, kes on saavutanud Ettevõtliku Kooli kuld-, hõbe- või baastaseme.

Otselülituste kaudu küsitakse koolidelt, mida standardi saamiseks on tehtud ning mis motiveerib selle nimel pingutama.

Konverentsi modereerib Urmas Vaino.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: