Kaks koroonaviirusesse nakatunud vangi viidi haiglasse

Viru Vangla.
Viru Vangla. Autor/allikas: Rene Kundla/ERR

Viru vanglas koroonaviirusega nakatunud 103 vangist on kaks viidud haiglaravile. Kui vang viiakse haiglasse, siis valvab teda kaks ametnikku.

Justiitsministeeriumi kinnitusel on vangi haiglasse toimetamise vajadusest teavitatud tema lähedasi, seega on omaksed vangi liikumisega kursis.

Kokku on neljapäeva lõunase seisuga Viru vanglas koroonapositiivseid vange 103 ja ametnikke neli. Kolmapäeval vangide ja ametnike seast võetud proovitulemusi veel oodatakse ehk need arvud võivad suureneda.

Haiglaravile on viidud kaks koroonapositiivset vangi. Ühe vangi vanus on üle 50, teise vanus natuke üle 60. Kui vang viiakse haiglasse, siis valvab teda kaks ametnikku. Millisesse haiglasse vangid viidi, seda ei avalikustata.

Justiitsministeeriumi pressiesindaja teatel rohkem kui pooltel koroonaviirusega nakatunud vangidest kaebusi ei esine. Ülejäänud positiivse tulemuse andnud vangidel esinevad külmetushaiguste tunnused või maitse- ja lõhnatajuhäired.

Koroonapositiivsed vangid Viru vanglas on lukustatud eraldi isolatsioonikambritesse. Nende tervist jälgivad vanglas arstid ja õed.

Viru vanglas on esmaspäevase seisuga 683 vangi.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: