Härma: jõuludeks me nakatumiste langust ei näe

Foto: ERR

Terviseameti peadirektori asetäitja Mari-Anne Härma ütles ETV saates "Esimene stuudio", et jõuludeks kindlasti Eestis koroonaviirusesse nakatumiste arvu langust näha ei ole. Ta soovitas juba praegu hakata jõulupidusid tühistama.

"Kui me täna haigusele paneme piirangud või saame mingi olulise pidurduse hetkel, siis meil läheb endiselt kolm kuni neli nädalat kui haigestumine jätkab kasvu, et ta siis jõuaks stabiliseerumiseni ja hakkaks langema. Jõulud kindlasti ei ole see periood, kus me haigestumise langust oluliselt näeme," lausus Härma.

Jõulupidusid oleks Härma sõnul juba praegu tark tühistama hakata.

Härma rääkis, et terviseametit teeb murelikuks olukord Tallinnas ja Harjumaal, aga üle-eestiliselt olukord veel nii halb ei ole.

"Täna on hetk, kus me peaksime hakkama Tallinnas ja Harjumaal tegutsema. Kui meil ei tule riigi poolt suuniseid või piiranguid, siis kindlasti iga inimene saab teha midagi," lausus Härma.

Härma sõnul on õige, et tervet Eestit praegu uuesti lukku ei panda.

"Tegeleme probleemiga seal, kus probleem on. Kevadel me olime suuresti teadmatuses. Paljud riigid ümber meie läksid lukku, sest me ei teadnud, millega me tegeleme. Täna me teame juba paremini. Me teame, kuidas nakkus levib. Kevadel meil ei olnud seda informatsiooni, millised on peamised kohad, kus me nakatume, täna ma teame, mis on need peamised kohad ja saame sinna oma meetmeid suunata," sõnas Härma.

Härma rõhutas, et koroonadetektiivide töö aitab igal juhul viirust pidurdada.

Härma ütles, et praegu on ka meditsiinisüsteem kindlasti paremini valmis kui kevadel. "Väga ulatuslik meeskond üle Eesti töötab, et need asjad oleksid läbi mõeldud ja toimiksid," lausus Härma.

Vaadates tänast Tallinna ja Harjumaa olukorda, teades, et on Tallinnas ja Harjumaal püsiv levik, siis see on ainult aja küsimus, kui saame terve Eesti kohta rääkida püsivast levikust, lisas Härma samas. Praeguse seisuga on ülejäänud Eestis veel siiski piiratud levik.

Härma sõnul tuleks kehtestada meetmeid töökohtades ja piirata avalikke kogunemisi. Oluline on ka distantsi hoidmine.

Piirangud on Härma sõnul vajalikud koroonaviiruse leviku pidurdamiseks, et haiglates ei tekiks ülekoormust. Ta tõi välja, et võrreldes ülejäänud Euroopa on Eesti üks kõige leebemate piirangutega riike.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: