Terviseamet soovitab mardisantidel maski kanda

Mardisandid.
Mardisandid. Autor/allikas: Kuvatõmmis/ERR

Terviseamet soovitab esmaspäevasel mardilaupäeval marti jooksma minevatel lastel panna ette kaitsemask ning laulud ja luuletused võiks ettekandmisele tulla õues, mitte siseruumides.

Terviseameti meedianõunik Eike Kingsepp ütles ERR-ile, et praeguses olukorras pole erinevad inimkontaktidega ettevõtmised terviseametile meelt mööda.

"Kui mardid ukse taha tulevad, võiks laulmine toimuda välisõhus ning lapsed ei tohiks minna marti jooksma, kui nad on haiged," ütles Kingsepp.

Ta selgitas, et laulmine on koroonatingimustes ohtlik tegevus, sest nii levivad õhus kergesti viirusosakased.

"Sel aastal võiks ka martidel maskid peas olla. Kuna praegusel hetkel on absoluutselt kõik teistmoodi, siis äkki kanname erandkorras sel aastal maski ka marti joostes," sõnas Kingsepp.

Halloween'i eel andis terviseamet teada, et uksi ei tohiks lastele avada tõbised inimesed ning ukselt uksele käijad peaksid hoidma pererahvaga distantsi ja kokkupuuteid lühiajalistena.

Lisaks soovitas terviseameti peadirektor Üllar Lanno ülemöödunud nädalal mardi- ja kadrisantidel minna ainult nendesse majapidamistesse, kus elavad inimesed, kellega igapäevaselt kokku puututakse. Lisaks tuleks küllatulek eelnevalt ka kokku leppida.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: