Terviseamet hoiatab pühade tähistamise eest

Halloween
Halloween

Terviseameti hinnangul tuleb koroonaviiruse levikut arvestades tõsiselt mõelda nii halloweeni, mardipäeva kui ka kadripäeva ohutule tähistamisele.

USA-st on Eestisse jõudnud komme käia oktoobri viimasel päeval ukselt uksele, nõudes kommi.

Terviseameti hinnangul on halloweeni puhul mõnevõrra suurem oht nakatuda just lastel, sest nende kätte antakse kodudes maiustusi.

"Kuigi koroonaviirusesse nakatutakse siiski peamiselt lähikontakti teel, pole täielikult välistatud ka nakkuse saamine pindadelt. Seega on laste nakatumise oht maiustusi vastu võttes mõnevõrra suurem," põhjendas hirmu terviseameti peadirektor Üllar Lanno.

Uksi ei tohiks avada tõbised inimesed, ukselt uksele käijad peaksid aga hoidma pererahvaga distantsi ja kokkupuuteid lühiajalistena.

Omaette murekohaks peab terviseamet halloweeni pidusid, sest koroonaviirus on siiani suutnud Eestis tekitada just mitmeid pidutsemisega seonduvaid koldeid.

Novembris tähistatava mardi- ja kadripäeva suhtes soovitab terviseamet lähtuda epidemioloogiliselt olukorrast ja pidada neid tänavu teisiti.

"Kui on väga suur soov end mardiks või kadriks riietada ja kedagi külastada, võiks seda teha kokkuleppel nendega, kellega igapäevaselt kokku puututakse," soovitas Lanno.

Halloweeni ehk kõigi pühakute ööd tähistatakse 31. oktoobril, marti joostakse 9. ja katri 24. novembril.   

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: