Ööpäevaga lisandus 128 koroonapositiivset ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1604997300000 | amCalendar}}
Terviseameti kampaania plakat.
Terviseameti kampaania plakat. Autor/allikas: Terviseamet

Viimase 24 tunni jooksul tehti Eestis üle 2500 esmast koroonatesti, millest 128 ehk viis protsenti osutus positiivseks. Eesti nakatumisnäit viimase 14 päeva jooksul 100 000 inimese kohta on 143,8 (ööpäev varem 137,1).

Terviseameti andmetel lisandus kõige enam positiivset teste Harjumaale, 91.

Ida-Virumaale lisandus 10 positiivset testitulemust, Tartumaale kaheksa, Raplamaale ja Viljandimaale kaks ning Lääne-Virumaale, Hiiumaale, Pärnumaale, Läänemaale, Järvamaale, Valgamaale ja Põlvamaa üks. Rahvastikuregistris puudus kaheksal positiivse tulemuse saanud inimesel elukoht.

Haiglaravil on teisipäeva seisuga 63, juhitaval hingamisel viis inimest.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 143,8 ning positiivsete tulemuste osakaal tehtud testidest 6,7 protsenti.

Koroonaviirusega on Eesti surnud 76 inimest, viimase ööpäevaga surmasid ei lisandunud.

72 uut juhtumit Tallinnas

Harjumaa 91 uuest juhtumist 72 on Tallinnas. Nelja põhja regionaalosakonna piirkonda saabunud juhtumi puhul on  nakatumise põhjuseks  varasem kontakt haigega. Kolmel juhul toodi haigus sisse Taanist ja Küproselt. Kahe juhtumi päritolu on teadmata. Ülejäänud juhtumite nakatumise päritolu on täpsustamisel.

Esmaspäeval oli 49 juhtumi nakatumise päritolu varasem kontakt haigega ning seitsme juhtumi puhul toodi haigus sisse Venemaalt, Inglismaalt, Küproselt, Saksamaalt, Leedust, Šveitsist ja Belgiast. Nelja juhtumi nakatumise päritolu on teadmata. 38 juhtumi nakatumise päritolu on täpsustamisel.

Põhja regionaalosakonna poolt on jälgimisel üle ligi 9 000 inimest, kellest 1054 on haigestunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 24 kollet. Kooli koldeid on neli kokku 23 inimesega, lasteaia koldeid on üks kokku 5 inimesega, töökoha koldeid on seitse kokku 116 inimesega, ürituste koldeid on kolm kokku 28 inimesega ja muu kontakti koldeid on kuus kokku 49 inimesega. Lisanduvad veel Rapla hooldekeskuse kolle 65 inimesega, haiglakolle 18 inimesega ja Tallinna Vangla kolle 10 inimesega.

 Viru vanglas kolm uut juhtu

Ööpäevaga lisandus kolm positiivset juhtumit Viru vangla koldesse – üks isik elukohaga Lääne-Virumaal, üks isik Ida-Virumaal ning üks isik anti tuli üle põhja regionaalosakonna poolt (rahvastikuregistrijärgne elukoht Harjumaal).

Ida-Virumaale ööpäevaga lisandunud positiivsetest tulemustest kolmel juhul toimus nakatumine pereringis, kahel juhul läbi tuttavate, kahel juhul huviringis, ühel juhul tööl, ühel juhul trennis ja ühel juhul toimus nakatumine koolis.

Ida regiooni tööpiirkonnas on 10 aktiivset kollet: Sillamäe esimese kooli koldega on seotud 38 ja  Sillamäe teise kooli koldega üheksa inimest, Jõhvi hooldekeskuse koldega 21 ja Narva lasteaia koldega on seotud seitse nakatumist.  Narva-Jõesuu töökoha koldega on seotud 10 nakatumist. Viru vangla koldes on 206 inimest. Kohtla-Järve kooli koldes on kuus inimest. Sillamäe töökoha koldes on seitse inimest. Narva spordikoldes on 39 nakatunut. Teisipäeva hommikust lisandub  Narva töökoha kolle seitsme inimesega.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on ligi 3000 inimest, kellest haigestunud on 460.

Haigestumisnäitaja on suurim Hiiumaal

Tartumaale lisandunud ühe juhtumi puhul on tegemist nakatumisega läbi perekontakti ja teisel juhul kandus nakkus edasi läbi töökontakti. Kahe Tartumaa nakatumisjuhtumi asjaolud on teada, ülejäänud selgitamisel. 

Viljandimaa  ja Põlvamaa juhtumite nakkusallikas on teadmata ning Valgamaa juhtumi nakatumise asjaolud on veel täpsustamisel.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 900 inimese, kellest 169 on haigestunud (haigestunute number sisaldab ka põhja regionaalosakonna jälgitavaid). Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üks aktiivne kolle, milleks on 34 inimesega hooldekodu kolle.

Hiiumaale, Läänemaale ja Pärnumaale lisandunud nakatunud said viiruse läbi tööalaste kontaktide.                 

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 650 inimese, kellest 98 on haigestunud. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on kolm kollet Hiiumaal, kus esimeses pereürituse koldes on 13 inimest ja teises ürituse koldes seitse ja perekoldes kuus.

9. novembri seisuga on viimase 14 päeva haigestumus 100 000 elaniku kohta kõrgeim Hiiu maakonnas (354,3), järgnevad Rapla maakond (261,4) ja Ida-Virumaa (255,5). Harjumaal koos Tallinnaga on näitaja 178,3. Väikseim on näitaja Saaremaal (21,2) ja Viljandimaal (26,0).

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: