Trump tuli taas avalikkuse ette ja kaotust ei tunnistanud

President Donald Trump Arlingtoni sõjaväekalmistul
President Donald Trump Arlingtoni sõjaväekalmistul Autor/allikas: SCANPIX / EPA

USA president Donald Trump tuli kolmapäeval esimest korda pärast 3. novembri valimispäeva ametlikult avalikkuse ette ning keeldus tunnistamast demokraadist konkurendi Joe Bideni valimisvõitu.

Trump külastas hommikul Washingtonis Arlingtoni riiklikku surnuaeda 11. novembri sõjaveteranide mälestuspäeva puhul. 

Nelja päeva eest kuulutas USA meedia Bideni valimisvõitu ning Trump pole pärast seda avaldustega esinenud välja arvatud postitused Twitteris. 

Arlingtoni sõjaväekalmistul Trump kommentaare ei jaganud.

Vabariiklasest presidendi väitel on valimiste tegelik võitja tema ja Bideni valimisvõit saavutati läbi pettuse. Vabariiklased on vaidlustanud hääletused mitmes osariigis. 

Kolmapäeval kirjutas Trump, et Wisconsini osariigis võis valimispäeval aset leida hääletajate allasurumine ning nüüd valmistub ta osariigis enda võitu kuulutama. 

Rahvusvahelised vaatlejad, suurem osa riigipäid ja kohalikke valimisametnikke kinnitavad, et 3. novembri valimised olid vabad ja ausad ning et tõsiseltvõetavaid süüdistusi pettuse kohta pole olnud. 

Mõned vabariiklased on asunud Trumpilt nõudma, et ta tunnistaks oma rivaali võitu ning hakkaks astuma samme võimu üleandmiseks Bidenile. 

Montana osariigi kõrge ametnik vabariiklasest Corey Stapleton kiitis Trumpi tema paljude saavutuste eest presidendina ja ütles, et toetas teda ka valimistel. "Kuid see aeg on läbi. Kergita kaabut, püsi vagusi ja õnnitle @JoeBidenit," kirjutas ta Twitteris. 

Biden ja tema abikaasa osalesid veteranidepäeva puhul mälestusüritusel Korea sõja memoriaali juures Philadelphias. 

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: