Ajakirjanike liit avaldas toetust ERR-i portaalide jätkamisele

ERR
ERR Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Ajakirjanike liidu hinnangul ei vasta tõele meediaettevõtete liidu esitatud väide, nagu poleks online-uudiste edastamine ERR-i ülesanne, kuna see põhjustab meediaturul ebaausat konkurentsi.

Eesti meediaettevõtete liit esitas esmaspäeval kaebuse Euroopa Komisjonile, kaebus puudutas peaasjalikult ERR-i poolset online-uudissisu tootmise rahastamist riigieelarvest. Liidu hinnangul ei ole see ERR-i seadusest tulenev ülesanne ja põhjustab meediaturul ebaausat konkurentsi.

Eesti ajakirjanike liit (EAL) tegi teisipäeval avalduse, kus avaldas toetust ERR-i uudisportaalidele. "EAL-i juhatuse hinnangul ei vasta tõele meediaettevõtete liidu väide, nagu poleks online-uudiste edastamine ERRi ülesanne, mistõttu see põhjustab meediaturul ebaausat konkurentsi. Vastupidi, online-uudiste edastamine on oluline osa tänapäevasest avalik-õigusliku meediaorganisatsiooni väljunditest," teatas EAL.

EAL-i hinnangul on vaidlusele aluse andnud rahvusringhäälingu seadus ajale jalgu jäänud ning vajab muutmist.

"EAL-i juhatus on veendunud, et demokraatlik ühiskond vajab kanalite võimalikult suurt mitmekesisust, mitte kontsentreerunud erameediat ja hambutut traditsioonilise ringhäälingu raamidesse surutud avalik-õiguslikku meediat, samuti vajame riigisisest arutlust ajakirjanduse rollist ja toetusest," seisis avalduses.

EAL lisas, et liidu juhatus jälgib murega, kuidas erameedia ja avalik-õigusliku meedia vastasseis mõjub ajakirjanike töövõimalustele ning ajakirjandusvälja mitmekesisusele.

"EALi juhatus on seisukohal, et piirangute ja keeldudega ajakirjandusvälja kitsendamine ei ole ei seal tegutsevate ajakirjanike ega auditooriumi huvides. Seevastu on vaja tagada jätkusuutlikkus nii kasumit taotlevale erameediale, kaitstes Eesti reklaamiturgu, kui ka seaduses ettenähtud ülesandeid täitvale ERRile, tagades sellele praegusest pikema perioodiga ja selgema rahastuse ning meediaorganisatsiooni ülesanded," seisis avalduses.

EAL juhtis avalduses tähelepanu ka ajakirjanike kui loomeinimeste toetamise vajalikkusele kriisiolukorras.

"Covid-19 kriis tõi selgelt esile, et ajakirjanikud vajavad samasugust toetust nagu muud loomeinimesed, kuid ei saa seda. EAL on kaua püüelnud Kultuurkapitalis ajakirjanduse sihtkapitali taastamise ja ajakirjanduse kui loovala seadustamise poole ning jätkab seda tegevust," märkis EAL-i juhatus.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: