Riigiduuma karmistas karistusi Vene alade loovutamisele kutsujate suhtes

Ausammas Vene piirivalvuritele Kaug-Idas.
Ausammas Vene piirivalvuritele Kaug-Idas. Autor/allikas: SCANPIX / TASS

Vene parlamendi alamkoda karmistas kolmapäeval karistusi nende suhtes, kes kutsuvad üles Venemaa territooriumi võõrandamisele. Seadusemuudatused käivad kaasas suurema reformiga, millega muudetakse Vene põhiseadust.

"Igasugused üleskutsed eraldada Venemaast mõni regioon või osa on vastuvõetamatud ja tuleb karmilt ära hoida. Kui üleskutse Venemaa territooriumi võõrandamiseks tehakse esmakordselt, karistatakse selle eest halduskorras, tuleb tasuda tuntav trahv. Kui aga õigusrikkumine kordub, siis rakendatakse kriminaalkaristust - kuni neli aastat vangistust. Kui aga üleskutsetele järgnevad ka teod, siis võib karistus ulatuda kuni kümne aastani," ütles riigiduuma esimees Vjatšeslav Volodin seadusemuudatusi kommenteerides.

Seadusemuudatuste üks algataja, duumasaadik Pavel Krašeninnikov selgitas, et kui varasemad seaduse kohaselt oli ka esmakordne Vene terrritooriumi loovutamise üleskutse karistatav kriminaalkorras, siis nüüd halduskorras. Küll aga kasvavad selle eest kriminaalkorras määratavad karistused - seniselt 200 000 rublalt 400 00-le (4400 eurot).

Esimese sellise üleskutse tegemisel on halduskaristused eraisikule 30 000 - 60 000 rubla, ametnikele 60 000 - 100 000 ja juriidilistele isikutele 200 000 - 300 000 rubla.

Karistusi suurendab see, kui üleskutse tehakse ajakirjanduse või internetis sotsiaalmeedia vahendusel.

Venemaa hõivas 2014. aastal Ukrainale kuuluva Krimmi poolsaare, mida rahvusvaheline üldsus ei tunnusta, lisaks puudub tal piirileping Eestiga ning Jaapaniga on lahendamata territoriaalne vaidlus Kuriili saarestikus.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Interfax

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: