Valitsus annab igale toimetulekutoetuse saajale kaks näomaski

Jüri Ratas maskis
Jüri Ratas maskis Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Et leevendada maskikohustusest tulenevat rahalist hoopi, plaanib valitsus jagada igale toimetulekutoetuse saajale kaks korduvkasutatavat näomaski. Kokku jagab riik laiali 40 000 maski.

"On selge, et paljudele Eesti inimestele on maskide ostmine lisakulu, mis võib veelgi mõjutada nende igapäevast toimetulekut. Selleks, et kõik Eesti inimesed saaksid end võrdselt koroonaviiruse eest kaitsta, otsustasime täna, et kindlustame maskidega majanduslikult kõige haavatavamad," ütles peaminister Jüri Ratas pressiteate vahendusel.

Maskide hankimise korraldab rahandusministeerium, mis jagab need kohalikele omavalitsustele, mis omakorda peavad korraldama maskide jagamise abivajajatele.

Toimetulekutoetuste saajaid on ligi 20 000, mis tähendab, et maske läheb vaja 40 000.

"Praegu olemasolevas riigi keskses varus on eelkõige ühekordse kasutusega maskid, mis tähendab, et korduvkasutatavad maskid tuleb nüüd kiiresti juurde muretseda. Eelistatavad on loomulikult kodumaised tootjad," ütles riigihalduse minister Jaak Aab.

Koroonaviiruse epideemia kontrolli alla saamiseks kehtestas valitsus alates esmaspäevast teiste piirangute hulgas ka maskikandmise või suu ja nina katmise kohustuse avalikes siseruumides.

Toimetaja: Huko Aaspõllu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: