Riigisekretär ei näe vajadust ametiautode uue regulatsiooni järele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Mailis Reps
Mailis Reps Autor/allikas: Ken Mürk/ERR


Riigisekretär Taimar Peterkop tutvustas valitsusele värskelt valminud analüüsi ametiautode kasutamise korra kohta, mis jõuab endise haridusministri Mailis Repsi juhtumit silmas pidades järeldusele, et uusi käske-keelde pole vaja, kirjutab Õhtuleht.

"Tuleb usaldada inimese moraali ja eetikat. Üldiselt on see meil paigas," ütles Peterkop ajalehele.

Peaminister Jüri Ratas andis möödunud nädalal riigisekretärile ülesande analüüsida ametiautode kasutamise korda ja selgitada välja, kas see vajaks lisaregulatsiooni. Tõuke selleks andis Õhtulehe lugude sari, millest selgus, et haridus- ja teadusministri Mailis Repsi autojuht sõidutas sageli tema lapsi, kuid ministrit ennast autos ei olnud.

"Analüüsi käigus hindasimegi, kas juba kehtivat regulatsiooni peaks kuidagi täiendama," ütles Peterkop. "Vaatasime nii- ja naapidi ja jõudsime lõpuks samale tulemusele, millele riigikontrolör Janar Holm on juba tähelepanu juhtinud. Ehk et täiendav regulatsioon pole alati võluvits."

Valitsuse kommunikatsioonibüroo teatel oleks detailse korra paika seadmine aga ministri tööülesannetega vastuolus, kus sageli on töö ja eraelu läbipõimunud ning seda just pere arvelt. 

Kust läheb piir pereliikmete sõidutamise ja ametisõidu vahel?

Peterkopi selgituse järgi tuleks lähtuda mõistlikkusest - pereliikmed tohivad üldjuhul autos olla siis, kui seal on ka minister, kellele auto kasutamise õigus on antud, kuid arvestada tuleb ka, et ette võib tulla erandlikke olukordi.

Pereliikme kasutusse tohib tööauto anda vaid erandjuhtudel, seda eelkõige olukordades, kus muidu tuleks perekondlikel põhjustel viibida tööülesannetest olulise aja eemal. Ametiauto kasutamine isiklikel põhjustel ei tohi aga muutuda rutiiniks.

Allikas: Õhtuleht

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: