Ööpäevaga suri kuus koroonapositiivset, haiglas üle 200 inimese

{{1606721580000 | amCalendar}}
Nakkusohu eest hoiatav kiri Põhja-Eesti regionaalhaiglas
Nakkusohu eest hoiatav kiri Põhja-Eesti regionaalhaiglas Autor/allikas: Aivar Kullamaa/PERH

Viimase ööpäeva jooksul tuvastati Eestis koroonaviirus 256 inimesel. Proove võeti kokku 3934. Ööpäevaga suri kuus koroonaviirusega nakatunut ning haiglaravil viibib esmaspäeval üle 200 inimese.

Terviseametist kinnitati ERR-ile, et haiglaravil viibib 203 inimest, juhitaval hingamisel on 11 patsienti.

Esmaste positiivsete testide osakaal möödunud ööpäeval võetud proovide koguarvust oli 6,5 protsenti. Eesti 14 päeva nakatumisnäitaja 100 000 elaniku kohta on praegu 335,75.

Koos viimase kuue surmajuhtumiga on Eestis kokku surnud 118 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 120 inimesel. Harjumaa uutest juhtumitest 102 on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 54 ning Tartumaale 49 uut positiivset koroonaviiruse tuvastamise testi tulemust. Viljandimaale lisandus kuus uut nakatunut ning Võru- ja Valgamaale neli. Lääne-Virumaale lisandus kolm uut nakatunut ning Pärnumaale lisandus kaks uut nakatunut. Põlva- ja Raplamaale lisandus üks uus nakatunu. 12 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Terviseameti jälgimisel on üle 27 500 inimese

Põhja regionaalosakonna uutest juhtumitest kuuel juhul sai inimene viiruse pereliikmelt, kahel juhul tuttavalt. Ülejäänud juhtumid on täpsustamisel.

27.-29. novembril põhja regionaalosakonda lisandunud juhtumitest 140 korral sai inimene viiruse pereliikmelt, 79 juhul tuttavalt ja 26 juhul töökohal. 148 juhtumi puhul nakkusallikas ei selgunud. Välismaalt toodi viirus sisse 12 juhul: ühel juhul Inglismaalt, ühel juhul Ukrainast, ühel juhul Rootsist, kahel juhul Venemaalt ning kuuel juhul Soomest. Ülejäänud juhtumite asjaolud on endiselt täpsustamisel.

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 15 000 inimese, kellest 2244 on nakatunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 24 kollet. Kooli koldeid on neli, töökoha koldeid kaheksa ja tutvusringkonna koldeid samuti kaheksa. Lisanduvad veel kaks hooldekeskuse kollet, haiglakolle ning Tallinna vangla kolle.

Ööpäeva jooksul Lääne-Virumaale lisandunud ühel juhul sai inimene nakkuse pereliikmelt, ühel juhul nakatuti kaitseväes ning ühe nakatumise asjaolud on selgitamisel. Ida-Virumaale ööpäevaga lisandunud nakatunutest 15 inimest sai viiruse pereliikmelt, üheksa töökohalt, seitse tuttavalt ja kuus koolist. Kuuel juhul nakatuti kaitseväes, kahel juhul hoolekandeasutuses, kahel juhul tervishoiuasutuses ja kahel juhul huvitegevuse käigus. Üks juhtum toodi sisse Venemaalt ning üks Ukrainast. Ülejäänud viimase ööpäevaga lisandunud nakkusjuhtumite asjaolud on selgitamisel.

Ida regiooni tööpiirkonnas on 25 aktiivset kollet, sealhulgas kuus kooli- ja kaks lasteaiakollet.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 5600 inimese, kellest nakatunud on 1191.

Ööpäeva jooksul lõuna regiooni lisandunud uutest nakkusjuhtudest 12 juhul on seos teadaolevate nakkusjuhtudega, ülejäänud juhtumite asjaolud on selgitamisel.

29. novembril Tartumaale lisandunud 21 juhul nakatuti perekonnas, kaheksal juhul on nakkusallikas teadmata, kuuel juhul nakatuti õppeasutuses, kahel juhul töökohal ning üks nakatunu sai viiruse tutvusringkonnast. Ühel juhul toodi nakkus sisse Venemaalt ning ühel juhul Soomest, kaks nakatunut lahkusid Venemaale. Jõgevamaale lisandunud nakatunu nakkusallikas on teadmata. Võrumaale lisandunud kolmel juhul nakatuti töökohal, üks juhtum on seotud õppeasutusega ning kaks juhtumit on teadmata nakkusallikaga. Põlvamaale lisandunud kolmel juhul on nakkusallikas teadmata, üks nakatunu sai viiruse töökohalt ning üks juhtum toodi sisse Leedust. Valgamaale lisandunud kolm nakatunut said viiruse pereliikmelt, üks õppeasutusest. Viljandimaale lisandunud üks nakatunu sai viiruse õppeasutusest ning kolm nakatunut said viiruse pereliikmelt.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 5700 inimese, kellest 642 on nakatunud (nakatunute number sisaldab ka põhja regionaalosakonna jälgitavaid). Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on 16 aktiivset kollet, kolletest suurim on 59 inimesega hooldekodu kolle.

Üks Pärnumaa uus juhtum on seotud nakatumisega töökohal ning teise nakkusallikas on teadmata.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 1170 inimese, kellest 179 on nakatunud. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üks üheksa nakatunuga koolikolle ning hooldekodu kolle, kus on 14 nakatunut. Läänemaa ettevõttekoldes on jälgimisel kuus nakatunut. Lisaks on lääne regiooni jälgimisel üks Tallinnas asuv ettevõtte kolle, kus on viis nakatunut.

Nüüdseks on haiglates lõpetatud 766 COVID-19 haigusjuhtumit 749 inimesega. 30. novembri seisuga on tervenenud 7078 inimest.

Eestis on alates kevadest tehtud ligi 479 000 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 12 308 (2,6 protsenti testide koguarvust).

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: