Brüsseli illegaalsel peol osalenud Ungari poliitik lahkus ka võimuparteist

Jozsef Szajer.
Jozsef Szajer. Autor/allikas: SCANPIX/AFP/PETER KOHALMI

Koroonapiiranguid rikkunud Brüsseli "seksipeo" tõttu Euroopa Parlamendi saadiku kohalt tagasi astunud Ungari poliitik József Szájer lahkus kolmapäeval ka oma riigi võimuparteist Fidesz.

Szajer teatas lahkumisest ühelauselises kirjas partei juhtkonnale, lõpetades 30-aastase karjääri erakonnas, mida ta aitas asutada.

Ungari peaminister Viktor Orban ütles kolmapäeval valitsusmeelses ajalehes Magyar Nemzet, et Szajeri tegevus "ei olnud kooskõlas meie poliitilise kogukonna väärtustega".

"Pärast seda, mis juhtus, tegi ta ainsa võimaliku õige otsuse, vabandades ning astudes tagasi Euroopa Parlamendist ja lahkudes Fideszist," lausus peaminister.

Orbani lähiliitlane vabandas teisipäeval pärast seda, kui Belgia politsei oli ta kinni pidanud sulgemismeetmeid eiraval peol, mida kohalik ajakirjandus nimetas orgiaks.

Brüsseli prokuratuur kinnitas AFP-le, et 20 meest peeti kinni kesklinnas toimunud peol ja kõik said 250 eurot trahvi. Kohalik ajakirjandus nimetas seda "seksipeoks".

Szajer on eitanud narkootikumide tarvitamist ega ole midagi öelnud peol osalemise seksuaalse tagamaa kohta. Ta vabandas oma perekonna ees seoses COVID-19 piirangute rikkumisega. 

Szajer valiti 1990–2002 neli korda Ungari parlamenti ning alates 2004. aastast neli korda Euroopa Parlamenti. 

Peaminister Orbani partei Fidesz nimetas teda "kõige tuntumaks ja tunnustatumaks" Ungarist valitud europarlamendi liikmeks. 

Szajer on tegutsenud Euroopa Rahvapartei (EPP) parlamendirühma aseesimehena ning Fideszi delegatsiooni juhina. 

Kui Orban 2010. aastal Ungaris taas võimule tuli, usaldati Szajerile uue põhiseaduse koostamine, mis hiljem põhjustas palju vastuolusid.

Allikas: AP-AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: