Kaitseministeerium otsib kahte uut asekantslerit

Meelis Oidsalu kandideerib kaitsevalmiduse asekantsleri ametikohale.
Meelis Oidsalu kandideerib kaitsevalmiduse asekantsleri ametikohale. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kaitseministeerium kuulutas välja konkursi kaitseplaneerimise ja ka uue kaitsevalmiduse asekantsleri ametikohale, kuhu kavatseb kandideerida Meelis Oidsalu.

Praegune kaitseplaneerimise asekantsler Meelis Oidsalu ütles ERR-ile, et tema viieaastane ametiaeg sel kohal lõppeb ja et ta kavatseb kandideerida hoopis kaitsevalmiduse asekantsleri kohale.

Mõlemale ametikohale kandideerijad peavad muu hulgas omama magistrikraadi, oskama inglise keelt C1 tasemel ning neil peab olema vähemalt viieaastane struktuuriüksuse või organisatsiooni juhtimise kogemus.

Eelistatakse neid kandidaate, kellel on varasem kaitsevaldkonnas töötamise kogemus, rahvusvahelise ning ametkondadevahelise koostöö kogemus, väga hea arusaamine NATO ja EL toimemehhanismidest ning läbitud ajateenistus.

Kaitseplaneerimise asekantsler juhib riigikaitse planeerimise ja kaitseinvesteeringute osakondade tööd ning oma pädevuse piires nende valdkondade tegevust valitsemisala- ja riigiüleselt. Asekantsleri vastutusvaldkonda kuulub kaitseinvesteeringute keskuse tegevuse koordineerimine.

Kaitsevalmiduse asekantsleri peamiseks ülesandeks on Eesti kaitse- ja kriisivalmiduse tõstmine. Asekantsler juhib kaitsevalmiduse ja kaitseväeteenistuse osakonna tööd ning oma pädevuse piires nende valdkondade tegevust valitsemisala- ja riigiüleselt.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: