Galerii ja video: Eesti ja Briti kaitseministri pressikonverents

{{1607949180000 | amCalendar}}

Esmaspäeval saabus Eestisse visiidile Ühendkuningriigi kaitseminister Ben Wallace.

Koos Eesti kolleegi Jüri Luigega andis Wallace esmaspäeva õhtul pressikonverentsi, mida sai näha ka ERR.ee vahendusel.

Vaata pressikonverentsi uuesti:

Esmaspäevasel kohtumisel rääkisid kaitseministrid Suurbritannia panusest NATO lahingugrupis Tapal, koostööst NATO-s ning regionaalsest julgeolekuolukorrast. Arutati ka Afganistani missiooni tulevikku, kus Eesti sõdurid tegutsevad Suurbritannia juhitud Kabuli julgeolekujõudude üksuses.

Teisipäeval külastavad kaitseministrid Tapa sõjaväelinnakus Eesti ja Briti kaitseväelasi.

"Ühendkuningriik on Eesti jaoks üks olulisemaid liitlasi, kellega on meil täiesti ühesugune pilt Euroopa julgeolekuohtudest Venemaa suunalt ning seda kinnitas nii tänane kohtumine kui ka enam kui 800 Ühendkuningriigi sõdurit, kes paiknevad aastaringselt Eestis. Oleme selle panuse eest brittidele väga tänulikud," ütles Luik pärast kohtumist.

Wallace kinnitas, et Eesti ja Ühendkuningriigi kaitsekoostöö sai alguse juba 102 aastat tagasi Eesti Vabadussõja ajal ning Ühendkuningriik on valmis panustama meie piirkonna julgeolekusse nii kaua kui vaja, sealhulgas hoidma siin oma pataljoni NATO lahingugrupis.

Luik tervitas ka hiljutist Briti valitsuse otsust suurendada investeeringuid kaitsesse ja väljendas lootust, et Ühendkuningriigi ja Eesti näitel teevad seda ka teised NATO liikmesriigid.

Wallace lisas, et Ühendkuningriigi otsus lahkuda Euroopa Liidust ei vähenda nende panust piirkonna julgeolekusse, vaid vastavalt Ühendkuningriigi uuele kaitsestrateegiale on oodata suuremat ja tugevamat Briti vägede kohalolekut nii Eestis kui ka mujal maailmas.

Luik rõhutas, et Brexit ei häiri kuidagi kahe riigi kaitsealast koostööd ja Suurbritannia pataljoni siinviibimine on selle parim tõestus.

Kohtumisel käsitleti regionaalset julgeolekuolukorda ning arutati ka koostööd Põhjala Grupis, Ühendekspeditsioonivägede raamistikus (Joint Expeditionary Force ehk JEF) ja kübervaldkonnas

Teisipäeval külastavad kaitseministrid Tapal paiknevat NATO lahingugruppi, mis koosneb Briti ja Taani liitlasvägedest. Järgmisel aastal on taanlaste asemel Prantsuse kompanii.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: