Algas hange Tallinna ringtee Kanama–Valingu lõigu ehitamiseks

Tallinna ringtee. Foto on illustreeriv.
Tallinna ringtee. Foto on illustreeriv. Autor/allikas: ERR

Maanteeamet kuulutas välja riigihanke Tallinna ringtee Kanama–Valingu lõigu ehitamiseks. 4,6-kilomeetrine lõik on plaanis ehitada 2+2 sõidurajaga maanteeks.

Riigihanke eeldatavaks maksumuseks 23,7 miljonit eurot käibemaksuta.

Tööde eeldatav algus on aprill 2021 ja teostamise tähtaeg 20 kuud, teatas amet. Tegemist on Euroopa Ühtekuuluvusfondist rahastatava projektiga.

Tööde käigus rekonstrueeritakse Kanama eritasandiline liiklussõlm, ehitatakse ümber Kanama viadukti rambid, ehitatakse Saue–Jõgisoo, Saue–Aila ja Vanamõisa eritasandilised liiklussõlmed, olemasolev Valingu viadukt lammutatakse ja kõrvale ehitatakse uus Valingu viadukt üle Keila–Tallinna raudtee, ehitatakse kolm jalgratta- ja jalgtee tunnelit, ehitatakse Saue–Jõgisoo autotunnel, kaks ringristmikku, ühendusteid ning jalgratta- ja jalgteid, paigaldatakse muutuvteabega liiklusmärgid.

Kanama–Valingu teelõik Tallinna ringteel (km 29,6–34,2) on osa rahvusvahelisest põhimaanteest, mis kuulub üle-euroopalisse transpordivõrgustikku TEN-T.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: