Politseile andsid aastavahetusel enim tööd koduvägivalla juhtumid

{{1609491780000 | amCalendar}}
Foto: PPA

Aastavahetuse eel ja järel andsid politseile üle Eesti enim tööd koduvägivallaga seotud väljakutsed.

PPA operatiivjuhi Rain Jõeveere sõnul said politseinikud möödunud ööpäeval 56 väljakutset kodudesse, kus vana aasta ärasaatmine või uue tervitamine toimus vägivalla saatel.

"Kui keskmiselt saab politsei päevas ligi 30 perevägivalla väljakutset, siis pühade ajal, mil muu hulgas tarvitatakse tavalisest rohkem alkoholi, selliste hädaabiteadete hulk reeglina mitmekordistubki. Paljudel juhtudel olid tüli osapooled alkoholi liigtarbinud nii, et tüliks leiti põhjust millest tahes. Näiteks sai politsei väljakutse, kus ema ja poeg pöörasid tülli telekanali vahetamise tõttu ning kasutasid konflikti klaarimiseks teineteise suhtes vägivalda," rääkis Jõeveer.

Üks tõsisem lähisuhtevägivalla teade laekus politseile 1. jaanuari hommikul Ida-Virumaalt, kus keskealine mees lõi noaga oma elukaaslast. Naise vigastus ei olnud eluohtlik, kiirabi andis talle abi. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Jõeveer lisas, et sõnavahetusi ja kähmlusi alkoholi pruukinud inimeste vahel tuli üksjagu ette ka tänavatel. "Üksikjuhtudel haarati ähvarduste võimendamiseks kätte ka mõni nuga või muu terariist, kuid politseipatrullid sekkusid kiirelt ning ühtki raskemate tagajärgedega vahejuhtumit ei olnud," ütles ta.

Jõeveere sõnul sai politsei ka kümneid väljakutseid raskes joobes täis- ja alaealiste kohta, kes ei jõudnud omal jalal enam liikuda ning vajusid abitus seisundis kuskile pikali maha.

Näiteks sai politsei väljakutse, kus kirjeldati, et 17-aastane neiu oli nii ohtralt alkoholi pruukinud, et kaotas teadvuse ja ka tema hingamine oli raskendatud. Kiirabi viis neiu haiglasse, tema elu ei ole enam ohus.

Mitme meedikutele üle antud joobes isiku kõrval vajas turvalist ööbimiskohta kainestusmajas ühtekokku 32 inimest.

Eesti eri paigus avalikesse kohtadesse saluudiks kogunenud inimesi oli võrreldes varasemate aastatega kordades vähem. Mõnes kohas oli siiski suuremaid seltskondi, kes unustasid lõbusas meeleolus hajutatust hoida. Tähelepanu juhtimisest piisas ning sellised olukorrad lahendati vestluses.

Samal ajal pöörati suuremat tähelepanu ka liiklusohutusele. Aasta viimasel päeval pandi puhuma üle paari tuhande autojuhi ning tabati 28 joobes juhti. Oli üksikuid liiklusõnnetusi, neist mõned kahetsusväärselt ka joobes juhtide süül.

"Aastavahetus oli politseile töine, kuid et pikk nädalavahetus on veel ees ning palga- ja pensionipäevad nii mõnelgi käes, tuleb paratamatult kõigile operatiivtöötajatele veel mitu päeva lisatööd. Nii oleme endiselt suuremate jõududega tööl, et aidata kõigil uuele aastale tervelt ja turvaliselt vastu minna," võttis Jõeveer kokku.

Mupo: aastavahetus Tallinnas oli varasemast vaoshoitum

Aastavahetus möödus mupo silmade läbi suuremate intsidentideta, kui välja jätta Stroomi ranna lähistel oleva kortermaja aknasse lennanud rakett, mis viis korteri perenaise haiglasse.

Mupo juhataja Aivar Toompere sõnul oli olukord võrreldes varasemate aastatega palju vaoshoitum.

"Olime väljas suuremate jõududega, õnneks oli ilutulestikku vaatama tulnud rahvas suhteliselt vaoshoitud ja mõistlik, suuri konflikte ei tekkinud. Välja joonistus kaks erinevat käitumismustrit - osad inimesed olid kaelakuti koos ning teised, seadusekuulekamad ja ettevaatlikumad jälgisid ilutulestikku, hoides turvalist distantsi," rääkis Toompere.

Tema sõnul oli ka 2+2 nõude eirajaid, kes ei võtnud kuulda ka manitsemist.

Mupo ametnikud jagasid kõigile vajajatele maske.

Uusaastööl valves olnud välijuht Ilja Sdobnov ütles, et kuigi aastavahetust tervitanud inimesed olid sõbralikud, tegi murelikuks see, et paljud ei kandnud rahvamassis liikudes maski.

"Oldi seltskonniti koos, kaelustati, joodi ühest pudelist šampanjat ja hängiti lähedal olevate seltskondadega. "Kiidame hajutatuse nõuet täitnud inimesi ja ka neid, kes välitingimustes siiski maski kandsid. Ainult nii me seljatame selle viiruse".

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: