Eesti 200 juht Kristina Kallas kandideerib Tartu linnapeaks

Kristina Kallas saatis parlamendierakondade juhtidele ettepaneku toetada Kersti Kaljulaidi tagasivalimist presidendiks .
Kristina Kallas saatis parlamendierakondade juhtidele ettepaneku toetada Kersti Kaljulaidi tagasivalimist presidendiks . Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti 200 läheb 2021. aasta kohalike omavalitsuste volikogude valimistel Tartus välja täisnimekirjaga, mille linnapeakandidaat on erakonna esimees Kristina Kallas.

"Eesti 200 eesmärk on võita valimised ning tuua Tartu linnajuhtimisse värskust ja moodustada uus linnavalitsus," ütles linnapeakandidaat Kristina Kallas pressiteate vahendusel.

Tema sõnul on Eesti 200 valimisvõiduks tugevad eeldused, kuna erinevate küsitluste järgi on Eesti 200 Tartus populaarsuselt teine erakond, mida toetab 20 protsenti valijatest ehk iga viies tartlane.

"Me oleme kahe aastaga Tartus üles ehitanud tugeva ja ligi 100 inimesest koosneva meeskonna, mis koosneb paljudest oma valdkonna spetsialistidest, ettevõtjatest, ülikooli töötajatest ja kultuurivaldkonna inimestest. Meeskonnas annavad tooni ka just noored inimesed," selgitas Kallas.

Kallase hinnangul vajab Tartu ambitsioonikat plaani eeskätt ettevõtluse elavdamiseks ja töökohtade loomiseks. "Tartu on küll korralikult administreeritud linn, kuid ei ole suuremat ambitsiooni olla kasvav linn. Meie tahame, et Tartu oleks Eesti kõige ambitsioonikama tulevikuplaaniga – suuruselt teine, kasvult esimene linn," selgitas Kallas.

Tartu kasvamine tähendab tema sõnul eelkõige ettevõtete suuremat arvu ja uusi majandussektoreid, nagu näiteks start-up EdTech, kultuuritööstus, aga ka tootmissektor. 

Tartu kaks arengumootorit on Kallase sõnul ülikool ja ettevõtlussektor. Ülikool loob Tartus väga palju ajupotentsiaali ning ka toob linna palju noori, kuid paljud üliõpilased lähevad linnast pärast ülikooli lõpetamist ära Tallinnasse. Linn peab pakkuma tudengitele palju enam pidepunkte, et Tartusse jääda nagu näiteks praktikavõimalus õppimise ajal, personaalne suhtlus, atraktiivsed töökohad, märkis Eesti 200 juht.

"Teeme Tartust selle Eesti, mida me tahame – avatud maailmale, kuhu soovivad tulla ka haritud inimesed üle maailma. Teeme Tartust ambitsioonikama tõmbekeskuse, kus pidevalt toimub suuri asju suures kohas, nagu multihall Arena Tartu," lisas Kallas.

Lisaks peab Tartu Kallase sõnul olema palju enam eestvedaja kliimaprobleemide teadvustamisel ja lahendamisele kaasa aitamisel. Eesti 200 arvates tuleks selleks kõigepealt ise olla tänapäevane roheline linn, mis tähendab jalgrattaliiklus oluliselt jõulisemat arengut, ringmajanduse arendamist ning muuhulgas ka linna parkide säilitamist ja arendamist parkidena.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: