President Kaljulaid käis aasta lõpus Šveitsis suusareisil

{{1610352420000 | amCalendar}}
Aastalõpu intervjuu presidendiga
Aastalõpu intervjuu presidendiga Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Vaatamata välisministeeriumi soovitusele vältimatu vajaduseta mitte reisida käis president Kersti Kaljulaid möödunud aasta viimastel päevadel Šveitsis suusareisil, kinnitas presidendi avalike suhete nõunik Taavi Linnamäe.

"Šveitsi ja Eesti viiruslik olukord ning nakatumise näitajad ja numbrid ei erinenud omavahel. Risk Eestis nakatuda oli selle järgi sama, mis Šveitsis," sõnas Linnamäe ERR-ile.

Linnamäe selgitas, et naastes tegi Kaljulaid esimese testi Eestisse saabudes ning see oli negatiivne. Siis jäi president Linnamäe sõnul nn piiratud isolatsiooni ja andis selle lõppedes ka teisegi koroonatesti, mis oli samuti negatiivne.

"See on piiratud isolatsioon piltlikult öeldes, et tööl tohib käia, aga poes ja teatris mitte, mitte et see niikuinii väga võimalik oleks," sõnas Linnamäe.

Ta lisas, et Kaljulaid sai ka isolatsiooni ajal oma tööülesandeid täita ning teeb neid ka praegu.

Kersti Kaljulaid kommenteeris reisi ETV saates "Ringvaade". "Eks meil on keelud ja meil on soovitused ja keelde selgelt rikkuda ei tohi. Soovituste sees, niipalju, kui meil neid vabadusi alles on olnud, me oleme kõik vastavalt omaenda riskimaatriksile ja sellele, mis on meile oluline, neid riske püüdnud hinnata ja vastavalt ka käituda. Ma olen käitunud nende soovituste sees, hinnanud olukord, mitte võtnud kõrgemat riski. Ka seal viibides me ei olnud hotellis, vaid võtsime korteri, et vähendada kontakte ja viibisime värskes õhus," rääkis Kaljulaid.

"Ma arvan, et nende piirangute raames, võttes arvesse, mis olid võimalikud täiendavad riskid, käitusin ma nii nagu mulle sellel hetkel tundus mõistlik. Ja ma kindlasti ei võtnud täiendavaid riske. Kõik reisi järel tehtud testid on ka tänaseks tehtud ja need on olnud negatiivsed," lisas Kaljulaid.

Šveitsi viimase kahe nädala nakatumisnäitaja 100 000 elaniku kohta on praegu 575,2. Kahe nädala eest oli see 628,1. Eesti vastav näitaja oli esmaspäeva hommikul 601,4.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: