USA sisejulgeolekuminister Wolf lahkub ametist

Chad Wolf.
Chad Wolf. Autor/allikas: SCANPIX / AP

USA sisejulgeolekuminister Chad Wolf lahkub ametist seoses president Donald Trumpi toetajate eelmisel nädalal aset leidnud rünnakuga kongressihoonele.

"Ministri lahkumine jõustub täna kell 23.59," kinnitas allikas uudisteagentuurile AFP.

Wolf ise lahkumist kuidagi ei põhjendanud. Viimastel andmetel kirjutas ta sisejulgeolekuministeeriumi töötajatele siiski lahkumiskirja.

Wolfi ametikohustused võtab üle eriolukordade haldamise föderaalagentuuri juhtinud Pete Gaynor.

USA meedia: Trump möönis osaliselt süüd kongressihoones juhtunus

President Donald Trump möönis osaliselt süüd kongressihoones juhtunus, teatas esmaspäeval telekanal Fox News viidates oma allikatele.

Meediakanali andmetel oli president võtnud asja jutuks esindajatekoja vabariiklastest vähemuse liidri Kevin McCarthyga.

Trump ja asepresident Mike Pence kohtusid esmaspäeva õhtul Valges Majas, teatas administratsiooni vanemametnik uudisteagentuurile AFP.

"Nad pidasid hea põhjaliku keskustelu," lisas ametnik kohtumise kohta.

"Mõlemad kordasid, et need, kes rikkusid seadust ja ründasid möödunud nädalal Kapitooliumi, ei esinda liikumist, mida toetab 75 miljonit ameeriklast," lisas ametnik.

"Ühtlasi lubasid mõlemad jätkata tööd riigi nimel ülejäänud ametiaja jooksul," lisas allikas.

USA esindajatekoja demokraadid alustasid esmaspäeval protsessi president Donald Trumpi tagandamiseks juhul, kui asepresident Pence ja valitsus riigipead ametist ei eemalda. Demokraadid esitasid resolutsiooni, milles kutsutakse asepresidenti üles rakendama põhiseaduse 25. parandust ja eemaldama Trump võimult, kuna ta on võimetu oma ametiülesandeid täitma.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: