Helme: uurimisorganite ajastus tekitab küsimusi

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Martin Helme. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Rahandusminister ja EKRE esimees Martin Helme teatas, et suhtub korruptsiooni nulltolerantsiga, kuid samas tekitab Helme sõnul küsimusi see, miks uurimisorganid tulid just päev enne olulist hääletust riigikogus lagedale viimaste aastate suurima korruptsioonisüüdistusega.

"Täna hommikul andis Kapo peadirektor mulle teada, et üks minu nõunikest on võetud vahi alla korruptsiooni kahtlusega. Suhtlesin ka asjaga tegeleva prokuröri ja Kapo asedirektoriga. Nõuniku töösuhe on selguse tekkimiseni peatatud," kirjutas Helme sotsiaalmeedias.

Ta lisas, et suhtub korruptsiooni täieliku nulltolerantsiga ja et sellised tõsised süüdistused tekitavad temas väga suurt muret ja meelehärmi.

"Kinnitan, et ei mina ega Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ei ole kunagi ühegi otsuse eest kelleltki raha või muud meelehead oodanud, küsinud ega saanud. Samuti, kuna jutt käib Kredexist, siis selgituseks, et kõik Kredexi erakorralised toetusotsused on läbinud ekspertide hindamise, kaetud tagatistega ja saanud valitsuse konsensusliku toetuse."

Helme pidas vajalikuks rõhutada, et kahtlustus ei ole veel süüdistus ja süüdistus ei ole veel süü.

"Me peame ka praegu lähtuma süütuse presumptsioonist ning hoiduma piiratud info põhjal lõplike järelduste või hinnangute andmisest. Oleme korduvalt Eestis näinud kõrge profiiliga korruptsioonijuhtumite algatamist, mis venivad ja venivad ja venivad ning lõpuks ei suudetagi kellegi süüd tõestada, lepitakse kokku oportuniteedis või kukub kogu lugu üldse kokku."

Küsimusi tekitab Helme sõnul ka praegune ajastus.

"Päev enne olulist ja nappi hääletust riigikogus tullakse lagedale viimaste aastate suurima korruptsioonisüüdistusega. Süüdistustega, mis mõistetavalt määrivad võimuerakondi ja mille ümber lükkamiseks pole meil ei aega ega piisavat infot enne homset olulist hääletust. Ma mõistan, et uurimisorganid ei pea oma tegevust sättima riigikogu päevakorra järgi, paraku praegu jääb asjale just selline maik juurde," kirjutas Helme.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: