Erinevalt Euroopast pole Iisraelis vaktsiinitarnetega probleeme ({{contentCtrl.commentsTotal}})
![$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>](https://i.err.ee/smartcrop?type=optimize&width=672&aspectratio=16%3A10&url=https%3A%2F%2Fs.err.ee%2Fphoto%2Fcrop%2F2021%2F01%2F23%2F898357hef67.jpg)
Kui vaktsiinitarned Euroopas on osaliselt pidurdunud, siis Iisraelis tarnetega probleeme pole. Kuid ka sinna tuuakse vaktsiine Euroopa tehastest.
Läinud nädalal oli probleeme Pfizer-BioNTechi vaktsiini tarnimisega Euroopa riikidesse ning reedel teatas AstraZeneca, et esialgsed tarnemahud jäävad planeeritust väiksemaks. Samas Iisraelis vaktsiinitarnetega probleeme pole, vahendab ARD.
Ka Iisraeli tarnitakse vaktsiine Belgia ja Saksamaa tehastest. Samas on riigis juba niivõrd palju Pfizer-BioNTechi vaktsiine, et Moderna dooside jaoks otsest vajadust ja nõudlust pole.
Terves riigis on vaktsiini saanud ca 40 protsenti inimestest ning plaani järgi peaks pool rahvastikust vaktsineeritud saama järgmise nädala keskpaigaks. Päevas saab kaitsesüsti ligikaudu 2,5 protsenti elanikest.
Samas maksab Iisrael ühe Pfizer-BioNTechi vaktsiini eest rohkem kui EL-i riigid. Üks doos maksab Iisraelile 23 eurot, kuid EL-i riikidele 12 eurot. Ka leping vaktsiinitootja ja Iisraeli vahel on oma sisult teistsugune kui EL-i ühisleping.
Lisaks statistikale edastab Iisrael Pfizerile ka teavet vaktsineeritute kohta, sinna märgitakse ka kaitsesüsti saanud inimeste vanus ja sugu. See aga on saanud kohalikelt inimõiguslastelt kriitikat, sest kodanikud pole toimingu jaoks otsest nõusolekut andnud.
Toimetaja: Grete-Liina Roosve
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.