Kaja Kallas tegi oma ametiaja esimese kõne Soome peaministrile

Kaja Kallas.
Kaja Kallas. Autor/allikas: Valitsuse kommunikatsioonibüroo

Kallas ütles Soome peaminister Sanna Marinile, et Eesti on valmis jätkama läbirääkimisi selleks, et inimesed saaksid kahe riigi vahel vabamalt reisida.

"Kõige kiirem ühine mure on meie jaoks COVID-19 pandeemia ja see, kuidas hoida korraga nakkuse levik kontrolli all, aga meie riikide vaheline töötajate liikumine võimalikult avatud. Kolmapäevast muutub piiriületuskord Soomega rangemaks, kuid kinnitasin Marinile, et Eesti valitsus on valmis jätkama läbirääkimisi selleks, et reisijate võimalusi laiendada," ütles Kallas.

Täpsemad ettepanekud esitab Soome valitsusele kahe riigi vaheline COVID-19 töögrupp.

Kallas rääkis ka uue Eesti uue valitsuse plaanidest ja koalitsioonilepingu tähtsaimatest eesmärkidest. "Lisaks pandeemia leviku piiramisele on meile esmajärjekorras oluline suhete tihendamine oma lähimate naabrite ja liitlastega, edasiliikumine kliimaneutraalsuse eesmärgiga, digiarengu tähtsustamine ning majanduskriisi lahendamine ja liikumine eelarvetasakaalu poole. Nende eesmärkide teeme kindlasti koostööd ka Euroopa Liidus," lausus Kallas.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: