Laar: Keskerakonnale sise- ja välisministri portfelli andmine oli viga

Mart Laar
Mart Laar Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Endine mitmekordne peaminister Mart Laar (Isamaa) leiab, et Kaja Kallase otsus loovutada peaministriks saamise nimel Keskerakonnale sise- ja välisministri portfell võib ohtu seada Eesti seesmise ja välise julgeoleku.

"Jättes kõrvale konkreetsed isikud, kas keegi kujutab ette, millise innuga jätkavad Keskerakonna ministrile alluvad ametkonnad Keskerakonna – või ka Reformierakonna – liikmete korruptsiooniskeemide lahtiharutamist? Või kui usutava ja usaldusväärsena tundub Vene võimuparteiga koostöölepingut omava Keskerakonna välisminister, protestides näiteks Navalnõi kinnipidamise vastu?" esitas Laar Postimehele antud pikemas intervjuus küsimused.

Laaril jagus kriitilisi sõnu ka lagunenud valitsuse, eeskätt valitsust koos hoida mitte suutnud Jüri Ratase ja EKRE liidrite Mart ja Martin Helme aadressil.

"Olen poliitikas tõepoolest üht-teist näinud, kuid pean tunnistama, et Helmete perefirma valitsuses suutis oma agressiivses tölpluses mind korduvalt üllatada," sõnas Laar, kuid lisas, et positiivselt üllatasid teda mitmed EKRE parlamendiliikmed, kes suutsid oma vaatepunkti rahulikult ja kedagi sõimamata esitada. 

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: