Trump võttis uued advokaadid

USA endine president Donald Trump
USA endine president Donald Trump Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Carlos Barria

Kapitooliumi rahutuste organiseerimises süüdistatav endine USA president Donald Trump on kokku kogunud uue kaitsemeeskonna.

Trumpi büroo teatas pühapäeval, et kõrgelt hinnatud advokaadid David Schoen ja Bruce L. Castor juunior juhivad edaspidi endise presidendi kaitset. 

"Trumpi ja põhiseaduse esindamine on mulle suureks auks," teatas föderaalse kriminaalõiguse jurist Schoen.

Eelmisel aastal väitis Schoen, et ta kohtus vanglas Jeffrey Epsteiniga. Schoeni sõnul soovis Epstein, et ta võtaks tema kaitse üle.

"Meie põhiseaduse tugevus on proovil, kuid see võidab parteistumist," teatas Pennsylvania endine peaprokuröri kohusetäitja Castor.

Castor keeldus 2005. aastal Bill Cosbyt seksuaalses vägivallas süüdi mõistmast. Hiljem mõisteti Cosby Castori järeltulija poolt süüdi.

Schoen ja Castor nimetati ametisse mõni tund pärast seda, kui Trump oli loobunud oma eelmistest advokaatidest. Trumpi eelmine õiguskaitsemeeskond oli keeldunud juhtumis toetumast väitele, et 2020. aasta presidendivalimistel toimus võltsimine, mis mõjutas lõpuks lõpptulemust.

Eelmist Trumpi õiguskaitsemeeskonda juhtis Lõuna-Carolinast pärit tuntud vabariiklasest advokaat Butch Bowers. Laupäeval lahkus ta Trumpi meeskonnast koos nelja teise juristiga. "Otsus oli kahepoolne," teatas CNN.

Trump ei soovinud järgida advokaatide soovitatud strateegiat, mis oleks juhtumi muutnud õiguslikuks vaidluseks selle üle, kas põhiseadus lubab süüdi mõista presidenti, kes on juba ametist lahkunud, teatas USA meedia.

Seoses Kapitooliumi rahutustega esitasid USA föderaalsed prokurörid massirahutuse süüdistuse vähemalt 170 inimesele ja algatasid üle 400 juurdluse.

"Me näitame ameeriklastele videomaterjali, et näidata mis Kapitooliumis juhtus ja mida Trump ütles. Ainus paranemine saab olema siis, kui võtame täieliku vastutuse," ütles USA senati demokraatide juht Chuck Schumer.

Kapitooliumi rahutustes sai vigastada üle 100 politseiniku ja hukkus viis inimest. 

Trumpi kohtuprotsess algab 9. veebruaril. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: