Trump: senatil ei ole süüdistuseks põhiseaduslikku alust

Endine USA president Donald Trump
Endine USA president Donald Trump Autor/allikas: SCANPIX/AFP/JIM WATSON

Endine USA president Donald Trump vastas teisipäeval ametlikult, et senatil ei ole põhiseaduslikku alust tema üle kohut mõista ja seetõttu tuleb ta õigeks mõista.

14-leheküljelises vastuses väidavad Trump ja tema juriidiline meeskond, et süüdistust 6. jaanuaril toimunud Kapitooliumi rahutuste õhutamises tuleb pidada õigustühiseks, kuna vabariiklane pole enam president.

Trumpi advokaatide sõnul "põhineb endise presidendi vastane süüdistus õiguspõhimõttel, mis on ilmselgelt vastuolus põhiseaduse lihtsa keelega ja kuna Trumpi ei saa enam ametist tagandada, siis pole süüdistuse esitamine enam asjakohane".

Samuti leiavad Trumpi advokaadid, et kuigi Kapitooliumi rahutused olid ebaseaduslikud, siis endine president ei õhutanud kedagi vägivallale. Lisaks väidavad nad, et Trump ei teinud mingeid pingutusi 2020. aasta presidendivalimiste õõnestamiseks.

Advokaatide sõnul on Trumpi presidendiametist taandamisprotsess puhtalt poliitiline ja endine president kasutas Kapitooliumi ees rahvaga rääkides lihtsalt oma põhiseadusliku õigust.

Jaanuari keskel tagandas USA kongress Trumpi ametist, kuid senat peaks alustama taandamisprotsessi alles järgmisel teisipäeval.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: