Nimekiri: kuhu läheb Eestis Euroopa taastefondi miljard

Valitsuskabinet kiitis neljapäeval heaks Euroopa taasterahastu uue raha jaotuse. Suuremate raha saavate objektide seas on Tallinna Vanasadama trammiliin, Tallinna haigla ja Haapsalu raudtee.

Taasterahastu puhul on olulisemad investeeringud seotud rohe- ja digipöördega, kuhu on plaanis suunata üle 600 miljoni euro.

Ettevõtluse toetamiseks on plaanis kasutada 312 miljonit eurot, selle hulgas on majanduse digipöörde toetamine (73 miljonit), ettevõtete rohefond (100,0), vesiniku terviktehnoloogiate kasutuselevõtu edendamine (50,0) ja ettevõtete konkurentsivõime toetamine välisturgudel (33,17).

Viimase miili netiühenduse jaoks plaanitakse kasutada ligi 25 miljonit eurot.

Haapsalu ja Rohukülani ehitatava raudtee jaoks küsitakse Euroopast 34 miljonit, Vanasadama trammiliini jaoks 26 miljonit ning Ülemiste ühisterminalile 31 miljonit.

Riigil on endiselt plaan saada raha ka Tallinna haigla ehituseks, selle jaoks küsitakse Euroopast 380 miljonit.

Kiirabi-lennuteenuse ehk politse- ja piirivalveameti kopterite jaoks plaanitud 55,5 miljonit eurot.

Ligi 178 miljonit tuleb REACT-EU vahenditest, mille toel korraldatakse koroonaviiruse vaktsineerimist, testimist, reovee seire uuringuid, rahastatakse haiglates isolatsioonipalatite loomist ning koolitatakse tervishoiuasutuste ja hooldekodude töötajaid.

Turismisektori elavdamiseks läheb sealt 17,6 miljonit, 64 miljonit läheb võitluseks koroonaviirusega.

Eestil on võimalus kasutada kahe fondi peale kokku ligukaudu 1,1 miljardit eurot.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: