Juunis suundub 40 kaitseliitlast Iraaki NATO julgestusmissioonile

Foto: Valitsuse kommunikatsioonibüroo

Juba detsembri algusest saadik valmistub 40 kaitseliitlast NATO väljaõppe-missiooni raames teenistuseks Iraagis. Juunist vähemalt aasta lõpuni kestval missioonil saab meeste põhitööks olema NATO nõunike kohapealne julgestamine.

Juunis ootab 40 meest eest pooleaastane missioon Iraagis. Rühmas on mehi igast Eesti otsast ja erinevatelt elualadelt. On nii ettevõtete juhte, muusikuid ja kunstivaldkonna inimesi, ning ka põllumajandusega seotud mehi. Näiteks rühmaülemast leitnant Sven Luik on magistridiplomiga arhitekt.

"Peaksime juuni alguses siis operatsioonialasse kohale jõudma ja NATO missioon Iraagis ehk siis NMI nõustab Iraagi valistust ja julgeolekujõudusid. ESTGUARD-4 ülesanne ongi tagada siis sellele NMI-le väekaitset ehk siis sisuliselt julgestame nõunikke, viime nõuniku kohtumisele või tema ülesannet täitma, valvame teda kohapeal ja toome julgestatult baasi tagasi," kirjeldas leitnant ERR-ile.

Kaitseminister Kalle Laanet (Reformierakond) ütles ERR-ile, et riigikogu on esialgu andnud missioonile mandaadi aasta lõpuni, kuid vajadusel saab seda pikendada.

"Loomulikult kogu selle missiooni sisu on treenimine, et treenida siis Iraagi enda üksusi valmisolekuks võitluseks nende terroristlike üksustega, et me ei saagi ju jääda sinna elu lõpuni, me peame mingil hetkel ka välja tulema," selgitas minister.

Laanet lisas, et olukord Iraagis lubab sinna tegevväelaste asemel saata ka kaitseliitlasi.

"See roll ei ole nii ohtlik, et seda saab mehitada kaitseliitlastega. Ja kindlasti on see meie kaitseliitlastele väga suur motivatsioon treenimiseks, harjutamiseks, et sinna minna," sõnas Laanet.

Eestlased hakkavad kohapeal tegutsema Taani üksuse koosseisus.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: