Läti ei ava väikepoode ja pikendas sisenemispiiranguid riiki 6. aprillini
Läti valitsus lükkas neljapäeval toimunud kabinetiistungil juba otsustatud väikepoodide taasavamise pärast presidendi sekkumist edasi. Riiki sisenemise piiranguid pikendas valitsus 6. aprillini.
Pärast kahetunnist arutelu lükkas Läti valitsus väikepoodide taasavamise edasi. Valitsus otsustab kaupluste taasavamise üle tõenäoliselt järgmisel nädalal, teatas LSM.
Läti majandusministeerium tegi ettepaneku lubada väikestel kauplustel, mille tegevuspind on kuni 300 ruutmeetrit, tegevus taastada 9. märtsist.
"Lätis on umbes 8800 sellist poodi, mille pindala on kuni 300 ruutmeetrit, kus kokku töötab ligi 16 400 töötajat," ütles majandusministeeriumi kantsler Edmunds Valantis.
Peaminister Krisjanis Karinš ütles siiski, et koroonaviiruse epideemia taandub Lätis väga aeglaselt, mistõttu tuleb igasuguste piirangute leevendamist tõsiselt kaaluda.
"Väikepoodide taasavamise küsimus võeti täna valitsuse päevakorrast välja, et tervishoiuministeerium saaks koos koroonaviiruse epideemia koordineerimise juhtrühmaga välja töötada konkreetsed ja selged kriteeriumid, et ettevõtjad saaksid tööd ohutult jätkata," ütles majandusminister Janis Vitenbergs.
Läti valitsus pikendas samuti riiki sisenemise piiranguid kuni erakorralise seisukorra lõpuni. Varem kehtisid riik sisenemise piirangud 25. veebruarini, valitsus pikendas neid neljapäeval 6. aprillini.
Osa Läti valitsuse liikmeid arvab, et tuleks eirata epidemioloogide soovitusi ja hakata piiranguid leevendama. Teisipäevasel valitsuse istungil ei õnnestunud saavutada üksmeelt ja nüüd tuli mõne otsuse langetamine edasi lükata, vahendas "Aktuaalne kaamera".
"Kuulates meie eksperte, peame põhjalikult läbi mõtlema järk-järgulise piirangute leevendamise. Me ei tohi avada liiga palju korraga ja liiga kiiresti, sest siis ei suuda me otsuste mõju ette näha," rääkis peaminister Karinš.
Kolmapäeval hoiatas president Egils Levits valitsust, et koroonaviiruse epideemiast tingitud piirangute enneaegne leevendamine võib kaasa tuua tõsiseid tagajärgi.
President leiab, et iga minister peab võtma poliitilise vastutuse ja astuma tagasi, kui tema soovitatud valitsuse otsuse mõjul riigis nakatumus kasvab.
"Kui mõne ministri ettepanekul võetakse vastu piiranguid leevendav otsus, tuleks minu meelest pärast seda toimida nii: loodame, et seda ei juhtu, aga kui sellele järgneb suur nakatumuse tõus, peab see minister võtma isikliku vastutuse. Palun peaministril tagada, et kui tõesti nii juhtub, tuleks vajadusel sel ministril ametist lahkuda," ütles Levits.
Toimetaja: Karl Kivil, Ragnar Kond, Merili Nael